Kotlet po szwajcarsku - ciekawa alternatywa dla schabowego. Sekret tkwi w nadzieniu

Kotlet po szwajcarsku może być smacznym daniem dla całej rodziny. To ciekawa alternatywa dla często goszczącego w naszych domach kotleta schabowego. Sekret smaku kryje się w nadzieniu mięsa. Sprawdź jak go przygotować w kilku prostych krokach.

Więcej ciekawych przepisów znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Szukasz nowych przepisów na obiad? A może szukasz sposobu na przygotowanie cielęciny? Kotlet po szwajcarsku to świetny pomysł na obiad dla całej rodziny. Przygotowanie mięsa nie zajmie ci wiele czasu, a efekt jest gwarantowany. 

Skąd pochodzi przepis na kotlet szwajcarski? 

Kotlet szwajcarski kryje się również pod nazwą cordon bleu, powstał w latach 40. XX wieku w Brig w Szwajcarii. Swoją nazwę zyskał ze względu na wybitnego kucharza, który wymyślił przepis na pyszne danie - przygotował eskalopki z cielęciny z szynką i szwajcarskim serem gruyere obtoczone w bułce tartej i smażone na maśle. Danie szybko stało się popularne, i zyskało miano tradycyjnego dania kuchni francuskiej.

Zobacz wideo Kotlet siekany z kurczaka - pyszny i prosty do wykonania

Sekret dobrego kotleta po szwajcarsku

Bazowy składnik, jakim jest mięso, odgrywa kluczową rolę w smaku. Do przygotowania kotleta po szwajcarsku możemy użyć cielęciny, schabu lub kurczaka. Ważne by mięso było dobrej jakości, kupione u sprawdzonego dostawcy. Sekretem smacznego kotleta jest panierka i nadzienie. W naszym przepisie podpowiadamy jak je przygotować. 

Kotlet po szwajcarsku - przepis

Składniki na około 6 kotletów:

  • 700 g schabu
  • 2 jajka
  • ¾ szklanki bułki tartej
  • ½ szklanki mąki
  • 100 g szynki szwajcarskiej lub prosciutto
  • 100 g sera szwajcarskiego w plastrach
  • sól i pieprz
  • olej do smażenia

Sposób przygotowania:

Schab kroimy na plastry i rozbijamy tłuczkiem na płaskie i cienkie kotlety. Przyprawiamy solą i pieprzem, następnie nakładamy plaster szynki i sera. Mięso składamy na pół i dociskamy. Kolejnym krokiem jest przygotowanie panierki - jajka roztrzepujemy w głębokim talerzu. Do kolejnych naczyń przesypujemy mąkę i bułkę tartą. Kotlety panierujemy w mące, jajku a na koniec w bułce. Tak przygotowane mięso smażymy na oleju z obu stron do uzyskania złotego koloru. Kotlety podajemy z ulubionymi dodatkami.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.