Jak wyczyścić przypalone spody patelni i garnków? Domowy i szybki sposób prosto z TikToka

Czyszczenie przypalonych garnków i patelni potrafi sprawić kłopot nawet doświadczonym kucharzom. Zwłaszcza te naczynia, które są przypalone od spodu, są wyjątkowo trudne do wyczyszczenia. Jest jednak na to łatwy i ekonomiczny sposób. Sprawdź, które domowe produkty okażą się przydatne.

Więcej kuchennych porad i nie tylko znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Często zapominamy o dokładnym myciu garnków i patelni, skutkiem są ciężkie do wyczyszczenia przypalone spody, które potrafią zniechęcić do gotowania. Powodem powstania takich zabrudzeń jest pozostawienie nawet niewielkiego zabrudzenia, które przy kolejnym gotowaniu przypala się. W efekcie garnki i patelnie wyglądają na zaniedbane.

Więcej porad i trików jak pozbyć się przypalonych zanieczyszczeń znajdziesz w naszym artykule: Przypalone garnki są do wyrzucenia? Można je doczyścić. Przygotujcie sodę i keczup.

Jak wyczyścić przypalone spody patelni i garnków?

Na rynku jest cała masa różnych produktów czyszczących. Jednak często zapominamy o domowych sposobach, które są nie tylko bardziej ekologiczne, ale też przyjazne dla kieszeni. Ramdeep.osahan - popularny tiktoker, w jednym z ostatnio dodanych filmików pokazuje jak w łatwy i ekonomiczny sposób wyczyścić przypalony spód patelni. Wideo w bardzo krótkim czasie zyskało popularność, polubiły go prawie 3 miliony użytkowników, a 480 tysięcy udostępniło nagranie. Pokazany przez tiktokera trik jest bardzo efektowny, a produkty, których użył, z pewnością znajdziesz w swojej kuchni.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, jak wyczyścić drewniane akcesoria kuchenne? Podpowiadamy!

Na wideo, mężczyzna pokazuje bardzo przypaloną patelnie, następnie przy użyciu kilku produktów z łatwością pozbywa się problematycznego przypalenia.

Jeśli chcesz pozbyć się przypalonego spodu, posyp naczynie solą i sodą oczyszczoną. Następnie polej obficie płynem do naczyń i przykryj płatami ręcznika papierowego. Na koniec zalej spód octem. Tak przygotowaną mieszankę zostaw na moment, by składniki mogły się połączyć i dokładnie "wgryźć" w brud. Gdy wszystko namoknie, wystarczy zetrzeć zabrudzenie i doczyścić resztę w wodzie. Efekt widoczny jest gołym okiem. 

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.