Jak szybko wyczyścić plastikową deskę do krojenia? Wystarczą trzy składniki - poznaj prosty trik tiktokera

Deska do krojenia nie wygląda taka, jak powinna? Nic straconego! TikTok po raz kolejny przychodzi z pomocą. Jeden z użytkowników pokazał, jak w prosty sposób wyczyścić ten niezbędny w kuchni przedmiot.

Interesujesz się kulinariami? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

W naszych kuchniach często używamy plastikowych desek do krojenia. Niestety, bardzo szybko się niszczą i brudzą. Dzięki poradom popularnego tiktokera nie musimy już zastanawiać się nad tym, jak mocno je szorować. Dodatkowo jego prosty trik uchroni nas przed wyrzuceniem deski i wydaniem pieniędzy na nową. Armen Adamjan podzielił się ze swoimi fanami prostym sposobem na doprowadzenie tych przedmiotów do porządku.

Tiktokerka pokazała wygodny sposób na otwieranie saszetek z keczupemTiktokerka pokazała sposób na otwieranie keczupu. Wygodnie i nic nie ubrudzisz

Jak wyczyścić deskę do krojenia? Dzięki temu trikowi będzie wyglądać jak nowa

Przyznajmy, że brudny sprzęt kuchenny sprawia, iż nie uśmiecha nam się używanie go. Bardziej kusi perspektywa wyrzucenia go do śmieci. Dodatkowo coś, co jest brudne - jest też mocno niehiginieczne. I nie powinno w ogóle znajdować się w zasięgu jedzenia! Na całe szczęście z pomocą przyszedł nam TikTok. To właśnie tutaj ogromną popularność zyskał Armen Adamjan, który dzieli się tipami związanymi z kulinariami. Dzięki niemu dowiadujemy się, co należy zrobić, by deska do krojenia wyglądała na nową. 

Film od razu poszedł w viral i został obejrzany ponad 500 tysięcy razy. Sposób, jakiego użył tiktoker może nieco zaskoczyć, ale działa.

Jak odmierzyć lepkie składniki bez robienia bałaganu? 'Proste i pomysłowe'Jak odmierzyć lepkie składniki bez robienia bałaganu? "Proste i pomysłowe"

Jak wyczyścić deskę do krojenia? Składniki, których potrzebujesz są dostępne w kuchni

Sposób ten jest bardzo prosty. Na początku przygotujcie sól, sodę oczyszczoną oraz limonkę. Te tanie artykuły od razu rozprawią się z brudem na plastikowej desce do krojenia. 

- Po prostu posyp deskę sodą oczyszczoną, dodaj szczyptę soli i polej sokiem z limonki. Następnie użyj owocu do wyszorowania deski - powiedział Adamjan w swoim filmiku.

Kwaśny sok i soda oczyszczona oraz sól reagują ze sobą, tworząc naturalny peeling, dzięki któremu bez problemu można zeskrobać brud. Na samym końcu deskę należy opłukać pod zimną wodą i voila! Naszym oczom ukazuje się idealnie czysta deska do krojenia. Warto jeszcze na koniec sparzyć deskę wrzątkiem - nie zaszkodzi. To jak magia, prawda?

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: