Przepis na ciasto krówka. Deser jest banalnie prosty i nie wymaga pieczenia

Dodatek masy krówkowej do ciast jest bardzo popularny i sprawia, że wypieki stają się wyjątkowo smaczne. Połączenie budyniu, herbatników i kajmaku smakuje rewelacyjnie. Przepis na ciasto krówka sprawdzi się na każdą okazję i zasmakuje nawet wybrednym smakoszom. Sprawdź, jak je przygotować w kilku prostych krokach.

Więcej przepisów na domowe ciasta znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli szukasz nowego pomysłu na deser, przepis na ciasto krówka sprawdzi się idealnie. Poza wyjątkowym smakiem jest łatwe w przygotowaniu i wymaga prostych składników. To dobre rozwiązanie, gdy nie ma czasu na pieczenie skomplikowanych ciast oraz przepis niewymagający specjalnych umiejętności. 

Ciasto krówka - smaczny i szybki deser bez pieczenia

Do zrobienia ciasta krówki nie trzeba mieć zaawansowanych umiejętności ani dużo czasu. Przygotowanie jest banalnie proste i nie wymaga pieczenia. Głównym składnikiem jest masa budyniowaPublikujmasa kajmakowa jest słodkim dodatkiem. Kajmak możemy przygotować w domu, wystarczy zaledwie kilka składników. Jednak szybszym i prostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie masy z puszki.

Przepis na domowy kajmak znajdziesz w naszym artykule: Domowy karmel lub kajmak, który nigdy się nie przypali i nie trzeba go gotować. Gotowy w pół godziny!

Zobacz wideo Mazurek migdałowy z budyniem i kajmakiem

Przepis na ciasto krówka - jak je zrobić? Jest szybko i pysznie!

Składniki:

  • 500 ml mleka
  • opakowanie budyniu śmietankowego
  • łyżeczka mąki ziemniaczanej
  • 3 łyżki cukru
  • kostka masła
  • szczypta soli
  • 300 g herbatników
  • puszka masy kajmakowej
  • 50 g orzechów (włoskich, laskowych, ziemnych) lub płatków migdałowych

Sposób przygotowania:

W 250 ml mleka rozpuszczamy budyń, mąkę ziemniaczaną i cukier. Pozostałą część mleka przelewamy do rondelka i zagotowujemy. Dodajemy budyń i dokładnie mieszamy. Masa powinna mieć gładką i jednolitą konsystencję. Pozostawiamy do ostygnięcia. 

Do miski przekładamy pokrojone w mniejsze kawałki miękkie masło. Stopniowo, łyżka po łyżce dodajemy masę budyniową i miksujemy na niskich obrotach. Gdy składniki się połączą, uzyskamy gładką masę. 

Kolejnym krokiem jest przełożenie herbatników do formy. Jeśli chcemy, by ciasto było wyższe, wybieramy mniejszą blachę. Na spód wykładamy połowę masy kajmakowej, a następnie kolejną warstwę herbatników i masę budyniową. Następnie układamy ostatnią warstwę herbatników i pozostały kajmak. Całość dekorujemy orzechami lub płatkami migdałowymi. 

Ciasto przekładamy do lodówki na kilka godzin przed podaniem. 

***

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: