Musztarda rosyjska podzieliła los pierogów ruskich. Część producentów rezygnuje

Miłośnicy ostrej i wyrazistej w smaku musztardy rosyjskiej mogą mieć problem ze znalezieniem jej na sklepowych półkach pod taką nazwą. Część producentów postanowiła bowiem ją zmienić. Tłumaczą, że ma to związek z nastrojami konsumenckimi i mówią m.in. o spadku zainteresowania. Można podejrzewać, że wpływ na to ma wojna, którą Rosja rozpętała w Ukrainie.

Więcej ciekawych informacji znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak wojna w Ukrainie wpłynęła na światowe łańcuchy dostaw żywności? Pytamy eksperta

Wiele firm i organizacji wspiera Ukrainę między innymi poprzez wycofywanie swojej działalności z Rosji. Niektórzy decydują się też zmienić nazwę produktów czy potraw, które mogą kojarzyć się z krajem agresora. Tak się stało między innymi z pierogami ruskimi, które w wielu restauracjach zostały przemianowane na ukraińskie, choć w rzeczywistości nazwa ruskie nie ma nic wspólnego z Rosją. Teraz podobną modyfikację wprowadzili także niektórzy producenci musztardy rosyjskiej. 

Wojna na Ukrainie. Restauracje zmieniają nazwę pierogów ruskichPierogi ruskie zmieniają nazwę na ukraińskie. Magda Gessler jest za

Musztarda rosyjska znika z półek

Wytwórcza Spółdzielnia Pracy "Społem" (WSP "Społem") Kielce oraz Prymat zdecydowały się na wycofanie musztardy rosyjskiej. Ale nie załamujcie rąk - ta aromatyczna i ostra musztarda nie znika całkowicie, a jedynie zmienia nazwę na "Ostra".

Marta Klęka-Nowa, PR manager firmy Prymat, w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl powiedziała:

Nazwę produktu zmieniamy ze względu na spadek zainteresowania konsumentów produktem pod nazwą "rosyjska". Zmianę nazwy wspieramy komunikacją PR. Nową nazwę będziemy komunikować na materiałach POS także bezpośrednio przy półce w sklepie.

O zmianie nazwy swojej musztardy "Społem" Kielce, producent musztardy kieleckiej i majonezu kieleckiego, poinformowało na Facebooku. W poście czytamy, że "Społem" w ten sposób "przychyliło się do sugestii konsumentów".

Nowe etykiety już zostały wydrukowane, a produkt jest rozwożony do sklepów w całej Polsce. Jednakże sama musztarda pozostanie taka sama - ostra i aromatyczna. 

Musztarda to wytrawny sos powstający z gorczycy. Jest świetnym dodatkiem do wielu potraw, a w dodatku ma korzystny wpływ na nasze zdrowie.Musztarda - jak powstaje i czy jest zdrowa?

Inną marką, która również zdecydowała się na podobny krok, jest Kamis. Jej właścicielem jest firma McCormick, która nie tylko przestała sprzedawać musztardę rosyjską, lecz także wstrzymała swoją działalność w Rosji i nie produkuje już nic na rynek rosyjski. Na razie nie wiadomo, jaka będzie nowa nazwa musztardy.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: