Musztarda rosyjska podzieliła los pierogów ruskich. Część producentów rezygnuje

Miłośnicy ostrej i wyrazistej w smaku musztardy rosyjskiej mogą mieć problem ze znalezieniem jej na sklepowych półkach pod taką nazwą. Część producentów postanowiła bowiem ją zmienić. Tłumaczą, że ma to związek z nastrojami konsumenckimi i mówią m.in. o spadku zainteresowania. Można podejrzewać, że wpływ na to ma wojna, którą Rosja rozpętała w Ukrainie.

Więcej ciekawych informacji znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak wojna w Ukrainie wpłynęła na światowe łańcuchy dostaw żywności? Pytamy eksperta

Wiele firm i organizacji wspiera Ukrainę między innymi poprzez wycofywanie swojej działalności z Rosji. Niektórzy decydują się też zmienić nazwę produktów czy potraw, które mogą kojarzyć się z krajem agresora. Tak się stało między innymi z pierogami ruskimi, które w wielu restauracjach zostały przemianowane na ukraińskie, choć w rzeczywistości nazwa ruskie nie ma nic wspólnego z Rosją. Teraz podobną modyfikację wprowadzili także niektórzy producenci musztardy rosyjskiej. 

Musztarda rosyjska znika z półek

Wytwórcza Spółdzielnia Pracy "Społem" (WSP "Społem") Kielce oraz Prymat zdecydowały się na wycofanie musztardy rosyjskiej. Ale nie załamujcie rąk - ta aromatyczna i ostra musztarda nie znika całkowicie, a jedynie zmienia nazwę na "Ostra".

Marta Klęka-Nowa, PR manager firmy Prymat, w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl powiedziała:

Nazwę produktu zmieniamy ze względu na spadek zainteresowania konsumentów produktem pod nazwą "rosyjska". Zmianę nazwy wspieramy komunikacją PR. Nową nazwę będziemy komunikować na materiałach POS także bezpośrednio przy półce w sklepie.

O zmianie nazwy swojej musztardy "Społem" Kielce, producent musztardy kieleckiej i majonezu kieleckiego, poinformowało na Facebooku. W poście czytamy, że "Społem" w ten sposób "przychyliło się do sugestii konsumentów".

Nowe etykiety już zostały wydrukowane, a produkt jest rozwożony do sklepów w całej Polsce. Jednakże sama musztarda pozostanie taka sama - ostra i aromatyczna. 

Inną marką, która również zdecydowała się na podobny krok, jest Kamis. Jej właścicielem jest firma McCormick, która nie tylko przestała sprzedawać musztardę rosyjską, lecz także wstrzymała swoją działalność w Rosji i nie produkuje już nic na rynek rosyjski. Na razie nie wiadomo, jaka będzie nowa nazwa musztardy.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.