Jeśli masz spleśniałego pomidora - nie wyrzucaj go! To zaskakujące, ale może się jeszcze przydać

Spleśniały pomidor nie nadaje się do jedzenia, ale do wykorzystania jak najbardziej. Sprawdź, co możesz zrobić z zepsutym warzywem, zamiast od razu wyrzucać je do śmieci.

Więcej ciekawych przepisów znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Zdarza ci się kupić zbyt dużo jedzenia, które w efekcie się psuje? Jeśli tak, mamy dobrą wiadomość. Spleśniałe pomidory co prawda nie nadają się już do jedzenia, ale wcale nie trzeba ich od razu wyrzucać. Do czego można je wykorzystać?

Zasadź spleśniałego pomidora, aby dał początek nowej roślinie

Zepsutego pomidora pokrój w plastry lub kawałki i posadź w ziemi, lub nawet na wacie, jak rzeżuchę. Pamiętaj, aby zapewnić roślinie dużo wody, sporo światła słonecznego i ciepło. Trzymaj nowe sadzonki w domu, dopóki na zewnątrz nie zrobi się ciepło. Ewentualnie w dzień wystaw na balkon, ale wieczorem schowaj do pomieszczenia. 

Roślinki po pewnym czasie przesadź do większej donicy, a najlepiej do ziemi w ogródku lub na działce. Tylko temperatura w nocy musi mieć minimum 15 st. C, inaczej pomidory nie będą dobrze rosły i mogą chorować. 

Zrób nawóz z miąższu i skóry, a posadź same nasiona. W ten sposób możesz nawieźć inne rośliny

Posadzić możesz też same nasiona, bez reszty miąższu i skórki z pomidora. Te elementy możesz wyrzucić na kompost i zyskać możliwość nawiezienia innych roślin. Ma to sens, zwłaszcza gdy posiejesz na wacie same nasiona. Zanim wyrosną i będzie można je przesadzić, zyskasz dobry nawóz. 

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.