Ekspresowy sposób na zmiękczenie masła. Zapomnij o długim czekaniu

Jak szybko zmiękczyć masło? Jest na to bardzo prosty sposób! Użytkownicy TikToka pokochali tę metodę. Sprawdźcie, co trzeba zrobić.

Więcej kuchennych trików znajdziesz na naszej stronie głównej

Zimne masło to jedna z najbardziej denerwujących rzeczy, gdy chcemy przygotować kanapki lub szybko przyrządzić ciasto. Na profilu Food Network na TikToku pokazano filmik, dzięki któremu można prędko rozwiązać taki problem. Wystarczy... szklanka wody.

Jak najprościej zmiękczyć masło?

Masło, które dopiero wyjmujemy z lodówki potrafi być twarde jak kamień. Autorzy filmiku zalecają, by zagotować wodę, wlać ją do szklanki i zostawić na kilka minut. Następnie widzimy, że ktoś wylewa wodę do zlewu (ten krok niespecjalnie nam się podoba - lepiej przelać wodę do innej szklanki i wypić lub podlać nią kwiatek), a rozgrzaną szklanką nakrywa zimne masło. Szklanka oddaje ciepło tłuszczowi i po kilku minutach nasze masełko jest miękkie, gotowe do miksowania lub smarowania pieczywa.

Zobacz wideo Czy jest coś prostszego niż kolby kukurydzy z masłem?

Filmik, który polubiło już 1,5 miliona osób i którym podzieliło się ponad 15 tysięcy użytkowników TikToka, zobaczycie poniżej.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.