Więcej przepisów na klasyki polskiej kuchni znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl
Idealny rosół musi być klarowny, esencjonalny i pełen warzyw i mięsa. Jeśli chcesz być mistrzem w gotowaniu rosołu (co wcale nie jest taką łatwą sprawą), poznaj trzy wskazówki, dzięki którym twój rosół nie będzie miał sobie równych.
Po pierwsze - mięso. Oczywiście najpopularniejszy rosół to ten drobiowy, zrobiony w całości na kurczaku, ale zdecydowanie lepszy rosół wychodzi na mięsie mieszanym, a perfekcyjny jest ten z trzech mięs - kurczaka, wołowiny i kaczki lub indyka. Dodatkowo, do rosołu najlepiej używać mięsa z kością, które podczas gotowania nie tylko oddaje maksimum smaku, ale także cenny kolagen. Mięsa w rosole powinno być dużo i nie warto na tym oszczędzać.
Po drugie - woda. Kiedy już zaopatrzysz się w mięso, namocz je w zimnej wodzie przez 15 minut. Następnie dodatkowo opłucz i włóż do garnka. Następnie zalej mięso zimną wodą. Podstawą smaku rosołu jest właśnie zimna woda. Kiedy włożysz mięso do gorącej wody, włókna szybko się zamkną i cały smak zostanie zamknięty poszczególnych kawałkach, przez co rosół stanie się nijaki i zwyczajnie nie smaczny.
Po trzecie - czas. Jeśli jesteś niecierpliwy, nie dziw się, że rosół ci nie wychodzi. Aby ta wyjątkowa zupa była idealna, oprócz mieszanki trzech mięs, warzyw i odpowiedniej kompozycji przypraw musisz zadbać, by twój rosół gotował się naprawdę długo na bardzo wolnym ogniu. Pod żadnym pozorem nie doprowadź do mocnego bulgotania - wówczas mięso i warzywa zbyt szybko się rozgotują, a wywar stanie się mętny.
Składniki:
Tak przygotowany rosół jest aromatyczny i esencjonalny - nie wymaga używania kostek rosołowych i gotowych mieszanek przypraw. Zastosuj nasze wskazówki i śmiało nazwij się mistrzem rosołu. Smacznego!
Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.