Kawa mrożona - przepis na napój, który orzeźwia w upalne dni. Smakuje jak z kawiarni

Kawa mrożona ma prosty przepis, który można zrealizować na dwa sposoby. Pierwszy uwzględnia parzenie kawy na gorąco i dodane schłodzone mleko oraz kostek lodu. Przy parzeniu kawy na zimno, moczymy ziarna kawy w chłodnej wodzie przez co najmniej pół doby.

Kawa mrożona to jeden z najchętniej wybieranych napojów w kawiarniach w okresie wakacyjnym. Można jednak z łatwością przygotować ją w domu. Przepis na nią uwzględnia kilka łatwo dostępnych składników.

Zobacz wideo Mrożona kawa na największe upały

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Kawa mrożona, czyli przepis na orzeźwiający wakacyjny napój - lista składników

  • 250 ml mocnej kawy zaparzonej w dowolny, preferowany sposób;
  • 4 łyżeczki cukru (najlepiej brązowego, jest zdrowszy od białego);
  • 100 ml schłodzonego mleka;
  • 6-8 kostek lodu;
  • do wyboru: gałka lodów waniliowych lub śmietankowych/2 łyżki słodzonego mleka skondensowanego;
  • opcjonalnie: bita śmietana.

Mrożona kawa na szybko Mrożona kawa najlepsza na upały. Garść przepisów dla kawoszy

Kawa mrożona - jak ją przygotować?

  1. Zacznij od zaparzenia kawy (w zaparzaczu lub ekspresie). Posłódź ją dwiema łyżkami brązowego cukru i dokładnie wymieszaj, zostaw do ostudzenia. Przygotuj dwie czyste wysokie szklanki - należy włożyć je do zamrażarki po to, aby się schłodziły.
  2. W pojemniku blendera umieść kostki lodu, dodaj mleko, ostudzoną kawę, oraz, w zależności od wyboru, lody lub mleko skondensowane. Całość miksuj przez kilka sekund, nie więcej, niż 10.
  3. Wyjmij zimne szklanki z zamrażarki. Przelej do nich kawę (najlepiej z dużej wysokości, gdyż w ten sposób powstanie piana). Posyp utworzoną pianę brązowym cukrem. Aby była jeszcze słodsza i bardziej puszysta, możesz dodać trochę bitej śmietany. 

Napój ten najlepiej nadaje się do podawania od razu po przygotowaniu. Wówczas jest najświeższy, najbardziej schłodzony, a dzięki temu najbardziej orzeźwiający.

Kawa z dodatkami (zdjęcie ilustracyjne) Domowa kawa - przepis na trzy kawowe napoje rodem z prawdziwej kawiarni

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: