Jak zrobić ogórki małosolne? Najlepszy przepis tradycyjny. Odpowiednia sól jest kluczowa

Ogórki małosolne to smak polskiego lata. Kochamy je wszyscy i zgodnie zgadzamy się, że najlepszy przepis na ogórki małosolne to ten tradycyjny. Sekretem smaku jest sól, do ogórków małosolnych tylko niejodowana, a najlepiej morska. Zatem jak zrobić ogórki małosolne, żeby były najlepsze, jak u babci? Zerknij poniżej.

Więcej przepisów na letnie przysmaki znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Ogórki małosolne to smak polskiego lata. Są pyszne, chrupiące i bardzo łatwe w wykonaniu. Żeby jednak były idealne, najważniejsza jest zalewa, a jej sekretem jest odpowiednia sól. Jeśli użyjesz morskiej, możesz cieszyć się sukcesem.

Ogórki małosolne - przepis

  • Ok. 1 kg ogórków gruntowych 
  • spory korzeń chrzanu
  • 6-7 ząbków czosnku przekrojonych na pół
  • 4-5 gałązek kopru
  • 1,5 l wody
  • 2 łyżki soli morskiej
  • opcjonalnie: kilka liści wiśni lub dębu

Jak zrobić ogórki małosolne?

  1. Ogórki oczyść i namocz w ziemnej wodzie. Następnie obetnij końcówki i zrób płytkie, pionowe nacięcie (2-3 cm).
  2. Przygotuj duży słoik lub gliniane naczynie. Na dno połóż kilka gałązek kopru i połowę czosnku i chrzanu, a także zmięte w dłoniach liście, jeśli ich używasz.
  3. Ułóż ogórki jeden obok drugiego i zalej solanką (może być chłodna). Na wierzch połóż pozostały czosnek i koper oraz chrzan. Słoik przykryj gazą i odłóż w chłodne miejsce.

Tak przygotowane ogórki najlepiej smakują po trzech dniach. Jeśli jesteś fanem tradycyjnych smaków, koniecznie wypróbuj ten przepis.

Zobacz wideo

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Agora SA