Sposoby na klarowny rosół są naprawdę różne. W artykule przygotowaliśmy dla was cztery triki, które z całą pewnością sprawią, że przygotowywana zupa będzie nie tylko esencjonalna, przejrzysta, ale także smaczna. Pisząc o patentach na klarowny rosół, na samym wstępie, należy napisać o wodzie. Jeżeli zależy Ci na klarowności, zalej mięso zimną wodą. Nie używamy w tym celu wody letniej, a już tym bardziej przegotowanej. Dla lepszej jakości smakowej warto ją przefiltrować.
Mętny rosół nie wygląda dobrze. Kolejne rozwiązanie na idealną zupę dotyczy mięsa. Na czym polega? W celu uzyskania przejrzystego rosołu nie wkładamy do niego zamrożonego mięsa, dzięki temu zapobiegniemy powstawaniu nadmiernej ilości tzw. szumowin, czyli charakterystycznej piany powstającej na powierzchni gotujących się płynów. Oczywiście nie zniknie ona całkowicie, dlatego też należy ją usunąć za pomocą sitka, bądź łyżki cedzakowej. Czynność tą wykonujemy na kilku etapach gotowania. To także wpłynie na klarowność rosołu.
Jak gotować rosół, żeby nie był mętny? Kolejnym elementem, który musimy wziąć pod uwagę, jest czas. Rosół należy gotować na małym ogniu przez kilka godzin. Proces ten musi trwać przynajmniej trzy godziny.
Wspominaliśmy na wstępie, że mięso wkładamy tylko do zimnej wody. Jak się okazuje, temperatura ma ogromne znaczenie nie tylko na początku, ale i w późniejszych etapach gotowania rosołu. Kiedy zupa będzie wyparowywać, należy dolewać wodę. Musimy pamiętać o tym, aby była ona wrząca, a nie bezpośrednio z kranu. Dzięki temu zapewnimy sobie kulinarny sukces.
Wykonanie rosołu nie jest trudnym zadaniem. Musimy pamiętać o zastosowaniu tych kilku wskazówek i przede wszystkim uzbroić się w czas. Umiejętności i doświadczenie - zyskamy w praktyce. Na smak rosołu wpływa przede wszystkim jakość mięsa oraz warzyw.
Zobacz też: Lane ciasto - przepis na ekspresowy dodatek do rosołu. Potrzebujesz tylko kilku składników