Szparagi z boczkiem - przepis na pieczoną przekąskę, którą musisz zjeść tej wiosny. Boskie połączenie

Szparagi są niezaprzeczalnym symbolem wiosny. Jeśli jeszcze nie jedliście ich w tym roku, koniecznie to nadróbcie. Możecie je zjeść ze wspaniale rozpływającym się jajkiem w koszulce albo przygotować szparagi z boczkiem w piekarniku. Podrzucamy przepis na tę drugą przekąskę. Nie będziecie żałować.

Więcej przepisów na szparagi znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Szparagi zielone to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj tego warzywa. Są też nieco łatwiejsze, jeśli chodzi o przygotowanie, bo, w przeciwieństwie do białych szparagów, nie trzeba ich obierać. Wystarczy tylko odłamać zdrewniałe końcówki. To, jak przygotujecie zielone szparagi, zależy tylko od was i waszej wyobraźni. My podrzucamy wam taką propozycję - szparagi z boczkiem. Przepis jest prosty, więc na pewno dacie sobie z nim radę. Będziecie potrzebować tylko kilku składników, a przygotowanie jest ekspresowe.

Szparagi z boczkiem - przepis na boską, wiosenną przekąskę

Składniki:

  • pęczek zielonych szparagów
  • 150 g boczku wędzonego w plasterkach
  • kilka łyżek oliwy
  • sól i pieprz do smaku

Sposób przygotowania:

Szparagi myjemy i odłamujemy zdrewniałe końcówki. Każdy szparag owijamy jednym plasterkiem boczku. Blaszkę, na której będziemy piec, wykładamy papierem i na nim układamy obok siebie szparagi. Smarujemy lub skrapiamy oliwą z oliwek. Wstawiamy na około 10 minut do piekarnika nagrzanego do 190 stopni Celsjusza. Szparagi powinny się zarumienić i zmięknąć (ale nie całkiem rozmięknąć). Należy uważać, żeby ich nie przypalić. Najlepiej sprawdzić po paru minutach, wbijając w nie widelec. Na koniec posypujemy szparagi solą i świeżo zmielonym pieprzem.

Zobacz wideo Blanszowane szparagi z masłem czosnkowym i prażonymi migdałami

Jak przechowywać szparagi? Czy można je mrozić? Wyjaśniamy

Najlepszym sposobem na przechowywanie szparagów jest włożenie ich do wysokiej szklanki lub pojemnika z chłodną wodą i wstawienie do lodówki. Wodę należy wymieniać codziennie. Dzięki temu szparagi będą smaczne nawet po kilku dniach. Dobrze jednak, by czas przechowywania nie wynosił więcej niż pięć dni. W taki sposób można przechowywać zarówno białe, jak i zielone szparagi.

Jeżeli kupiliście trochę więcej szparagów i chcecie je zachować na później, śmiało możecie je zamrozić. Trzeba je tylko odpowiednio do tego przygotować. I w przypadku białych, i gdy mowa o zielonych, trzeba zacząć od dokładnego ich umycia i osuszenia. Zielonym szparagom odłamujemy zdrewniałe końcówki, białe natomiast obieramy ze skórki (całą łodygę pod główką). Następnie dzielimy je na porcje i wkładamy do pojemników lub torebek strunowych.

***

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.