Najlepszy sposób na umycie truskawek. Potrzebujesz tylko dwóch składników

Jak umyć truskawki, by pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń? Składniki do najskuteczniejszej mikstury na pewno macie w domu. Podpowiadamy, czego użyć, żeby były dobrze oczyszczone, a zarazem nie straciły smaku.

Więcej przydatnych porad znajdziesz na naszej stronie głównej

Na straganach i w sklepach można już kupić pierwsze truskawki. Choć na razie ceny są zaporowe, wiele osób i tak decyduje się, by już skosztować przysmak lata. Wszyscy wielbiciele truskawek powinni wiedzieć, jak je umyć, by pozbyć się jak największej ilości zanieczyszczeń. Przedstawiamy prosty sposób.

Jak oczyścić truskawki?

Składniki do roztworu, w którym płuczemy owoce są dwa: woda i sól. Na szklankę wody przypada jedna łyżka soli (najlepiej użyć takiej w kryształkach). W takiej miksturze zanurzamy nasze truskawki na pięć minut. Następnie przekładamy truskawki na sitko i płuczemy je pod chłodną, bieżącą wodą przez minutę.

Mycie truskawek w mieszance wody z solą jest skuteczniejsze niż mycie ich w samej wodzie. Ten niedrogi i prosty sposób nie zaburzy także w żaden sposób smaku owoców. W przeciwieństwie do sody, nie osadza się też w skórce, co może wpływać na konsystencję truskawki.

Zobacz wideo Obiad na słodko - knedle z truskawkami w orzechowej panierce

O czym jeszcze pamiętać przy myciu truskawek?

Najlepiej umyć tyle truskawek, ile planujemy spożyć. Aby woda nie dostawała się do środka i powodowała rozmiękczenia, nie należy także obrywać szypułek przed płukaniem. Jeśli umyjemy owoce, ale nie wykorzystamy jednak całej porcji, przed wstawieniem ich do lodówki, musimy je dokładnie osuszyć. Dzięki tym zasadom truskawki będą pyszne i aromatyczne dłużej.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: