Trzy nietypowe sposoby wykorzystania obierków po ogórkach. Sprawdź, co możesz z nimi zrobić

Obierki po ogórkach są wyrzucane do śmieci, ewentualnie do kompostownika. Ale skórki tych zielonych warzyw można wykorzystać inaczej. Mamy 3 ciekawe propozycje na ich wykorzystanie. Sprawdźcie jakie.

Więcej ciekawych przepisów znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dlaczego ogórków nie można jeść razem z pomidorami?

Wydawałoby się, że obierki po ogórkach poza możliwością przerobienia na nawóz, nie mają innych zastosowań. Jednak tak nie jest. Skórki po tych warzywach mają wiele zastosowań, np. w kuchni czy jako kosmetyk. Zobaczcie sami, jak je spożytkować.

Ogórki kiszone Czy ogórki kiszone są zdrowe? Podobno zajadała się nimi sama Kleopatra

Ocet ogórkowy jest prosty do zrobienia. Ma też wiele zastosowań

Z obiektów po ogórkach można zrobić ocet. Jest to bardzo proste - wypełnij słoik w trzech czwartych skórkami, zalej litrem zimnej wody z cukrem (w proporcji łyżka cukru na szklankę wody). Przykryj słoik ściereczką i odstaw w ciemne i chłodne miejsce na trzy tygodnie. Codziennie mieszaj miksturę i dbaj, by skórki cały czas były całkowicie pod wodą. Do czego wykorzystać ocet?

  • jako dodatek do potraw,
  • jako tonik do mycia twarzy (po rozcieńczeniu z wodą),
  • użyć jako środka czyszczącego.

Skórki po ogórkach nadają się dobrze jako środek przeciwko mrówkom

Obierki po tych zielonych warzywach są dobrym środkiem odstraszającym mrówki. Ogórki zawierają w sobie substancję, która działa na mrówki jak trucizna. Rozłóż skórki w tych miejscach ogródka, gdzie występują mrówki, a wkrótce znikną. Możesz też w tym celu natrzeć obierkami ogórków natrzeć próg domu.

ogórki Ogórki małosolne na sucho - błyskawiczny przepis na letnią przekąskę

Ostatnim zastosowaniem skórek po ogórkach jest użycie ich jako maseczki do twarzy.

Skórki po tych warzywach mogą być też darmowym kosmetykiem. Ogórkowe obierki ułóż na twarzy środkiem do dołu i zostaw na kilka minut. Potem zdejmij. Sok ze skórek dobrze wpływa na cerę - odżywia i nawilża ją.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: