Jak szybko usunąć głąb z sałaty lodowej? Nie będą ci potrzebne żadne gadżety, a tylko własna ręka

Przygotowywanie poszczególnych składników dań bywa uciążliwe. Wyrywanie, odcinanie, krojenie zajmują niekiedy sporo czasu, wydłużając przyrządzanie potraw. Na szczęście jest internet i media społecznościowe, na których od czasu do czasu pojawiają się przydatne triki i porady kuchenne. Tym razem mamy dla was sposób na to, jak szybko pozbyć się głąba sałaty lodowej.

Więcej przydatnych trików i porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sałata lodowa to składnik wielu dań. Żeby jednak dobrze smakowała, należy ją wcześniej odpowiednio przygotować. Chodzi oczywiście nie tylko o umycie warzywa, lecz także o pozbycie się twardego środka. Być może do tej pory robiliście to, żmudnie odkrawając poszczególne liście, co z pewnością zajmowało więcej czasu niż powinno. Jest jednak dużo prostszy i dużo szybszy sposób na usunięcie głąba z sałaty lodowej. I nie będą do tego potrzebne żadne gadżety czy przybory.

Jak szybko usunąć głąb z kapusty lodowej? Tak proste, że aż nierealne

Z podpowiedzią przychodzi oczywiście internet. Triki można znaleźć między innymi na TikToku i YouTubie. Nieco różnią się między sobą, ale w obu przypadkach nie będziecie potrzebowali niczego poza siłą własnych rąk.

W pierwszym sposobie mocno łapiecie główkę sałaty w jedną rękę, a drugą uderzacie w wystający od spodu rdzeń. Ten, pod wpływem uderzenia, powinien zapaść się lekko, a następnie dać się wygodnie wyciągnąć. Dokładnie zostało to pokazane na poniższym filmiku:

Drugi sposób jest podobny. Jednak nie uderzamy w wystający fragment głąba otwartą dłonią, tylko kilkakrotnie całym warzywem o blat kuchenny lub deskę do krojenia. To też możecie zobaczyć na wideo:

 

Który sposób wydaje wam się lepszy? Będziecie z nich korzystać? A może już znaliście je wcześniej? Pamiętajcie, że w naszym serwisie znajdziecie też wiele innych przydatnych trików, które ułatwią i przyspieszą gotowanie. Poniżej podrzucamy sprytny sposób na pokrojenie pieczarek. Będzie wam potrzebny przybór, który prawdopodobnie większość z was ma w kuchennej szafce lub szufladzie.

Zobacz wideo Triki, które ułatwią gotowanie i przyspieszą pracę w kuchni

***

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.