Tłuczek do mięsa ma dwie strony. Wyjaśniamy, do czego służy każdy z nich. Są bardzo przydatne

Tłuczek do mięsa to obowiązkowy element wyposażenia chyba każdej kuchni. Ma on dwa różne końce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z ich odmiennego zastosowania.

Więcej ciekawych przepisów znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Chłodnik z botwinki

Wydawałoby się, że tłuczek do mięsa ma jedno, konkretne zastosowanie i tyle. To błąd. Różne końce tego narzędzia kuchennego mają też inne przeznaczenie. Ta informacja może znacząco ułatwić przyrządzanie różnych potraw.

Szarpana wołowina - przepisSzarpana wieprzowina - przepis. Soczyste mięso? Mamy na nie sposób

Tłuczek do mięsa - strona z kratką jest wykorzystywana najczęściej. Ale nie powinna

Kratkowana strona tłuczka do mięsa jest najczęściej używana przez panie i panów domu. W wielu przypadkach jest też jedyną używaną stroną, a to źle. 

Do czego używa się końca z kratką? Ta część tłuczka jest stworzona do zmiękczania mięsa, które jest naturalnie dość twarde, np. wieprzowiny. Użycie "kratki" do preparowania mięsa na kotlety schabowe jest więc jak najbardziej na miejscu.

Tłuczek do mięsa - część z paskami (bądź gładka) jest zazwyczaj całkiem pomijana

Drugi koniec tłuczka do mięsa jest paskowany. Dlaczego? Ponieważ jest zaprojektowany, aby ubijać mięso. Nadaje się więc do mięsa, które twardnieje pod wpływem temperatury, np. wołowiny bądź karkówki.

Jeśli masz tłuczek z jedną stroną całkiem gładką, to masz szczęście - taka końcówka jest idealna do mięsa drobiowego. Dzięki temu nie przebijesz go na wylot. Innymi słowy, gładki koniec jest do delikatnego mięsa, które łatwo uszkodzić podczas obróbki.

IndykiDrób, czyli ptactwo, plus... królik

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: