Więcej interesujących i ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Kiszona kapusta jest niezwykle łatwa do zrobienia. Ponadto nie wymaga specjalnego sprzętu, a rezultaty są niezawodnie pyszne. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć kilka składników. Kapusta wydziela płyn, tworząc swój własny roztwór solankowy. Zanurzona w nim na kilka dni lub tygodni powoli fermentuje. Z czasem robi się chrupiąca i kwaśna.
W najbardziej podstawowym zakresie wszystko, czego potrzebujesz, to kapusta, sól i spory pojemnik. Będziesz ją w nim przechowywać w trakcie fermentacji. Ważne jest, aby kapusta podczas tego procesu pozostawała zanurzona w płynie. Minimalny czas kiszenia kapusty to około trzech dni, choć będzie ona fermentować i nabierać smaku jeszcze przez jakiś czas. Kapusta kiszona nadaje się do spożycia na każdym etapie, dlatego nie istnieje minimalny ani maksymalny okres fermentacji. Składniki, które będą ci potrzebne to:
Kiszenie młodej kapusty posiada wiele zalet. To nie tylko ogromna dawka witamin, ale również probiotyków. Jak wykonać krok po kroku?
Kapustę najlepiej przechowywać w temperaturze pokojowej. W wysokich temperaturach kapusta kiszona może się zepsuć. Niskie temperatury (powyżej zera) są w porządku, ale fermentacja będzie przebiegać wolniej. Aby przygotować większe lub mniejsze partie kapusty kiszonej, zachowaj ten sam stosunek kapusty do soli i dostosuj wielkość pojemnika. Mniejsze partie będą fermentować szybciej, a większe dłużej.
Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.