Jak wyczyścić szybę w piekarniku? Usuń tłuste zabrudzenia bez używania chemii gospodarczej

Tłuste plamy, zaschnięte zabrudzenia, czy zacieki na szybie piekarnika to zmora kuchennej rzeczywistości. Jak pozbyć się trudnych zanieczyszczeń bez używania intensywnej chemii gospodarczej?
Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Więcej ciekawych informacji i porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sprzątanie kuchni bywa trudne ze względu na wszechobecny tłuszcz. Jednak o ile blaty, kuchenkę, czy podłogę czyścimy regularnie, to są takie miejsca, których sprzątanie chętnie odkładamy na później.
Co jednak kiedy zabieramy się już za generalne porządki i nie wiemy, jak wypucować szybę w piekarniku? 

Jak odróżnić truskawki polskie od zagranicznych? Zwróć uwagę na jeden aspektPolskie truskawki a zagraniczne. Co je różni? Patrz na szypułkę

Jak wyczyścić szybę w piekarniku? Usuń tłuste zabrudzenia bez używania chemii gospodarczej

Szyba w piekarniku to miejsce nieustannie narażone na obecność oparów tłuszczu, resztek jedzenia, lepiącego się kurzu i powstawania trudnych do usunięcia zacieków. Istnieją jednak produkty i metody, które pozwolą na dokładne pozbycie się problemu bez użycia chemicznych detergentów. Zwolenników tej metody jest wielu, ponieważ naturalny skład czyściwa nie powoduje przedostania się szkodliwych oparów do przygotowywanych później potraw. 

Soda oczyszczona, to najtańszy i najlepszy produkt do usuwania tłustych i kłopotliwych zabrudzeń. Sprzątanie za pomocą sody należy rozpocząć od otwarcia drzwiczek piekarnika. Następnie posypujemy wewnętrzną szybę dużą ilością sody i skrapiamy ją wodą. Można do tego użyć dowolnego rozpylacza tak, aby woda równomiernie pokryła sodę.

Tak przygotowaną pastę pozostawiamy na kilka godzin lub na całą noc. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy w stanie usunąć najtrudniejsze zabrudzenia. Wystarczy przetrzeć całość gąbką do mycia naczyń, a brud zniknie. 

Zmywarka.Jak wyczyścić zmywarkę domowymi sposobami? To bardzo proste!

Soda oczyszczona plus ocet? Prawda czy fałsz

Krążą opinie, że najskuteczniejszą metodą sprzątania jest połączenie sody z octem. Nic podobnego! 

W wyniku syntezy kwasu octowego oraz sody powstaje octan sodu. To substancja, o lekko zasadowym pH, która niestety nie jest skutecznym środkiem czyszczącym. Jeśli chcemy wzmocnić działanie sody lepiej, zamiast octu użyć gorącej wody. Podwyższona temperatura znacznie usprawni czyszczenie mocno zabrudzonych powierzchni.

***

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: