Ocet na mszyce - jak stosować? Tani sposób na pozbycie się szkodników

Mszyce to bardzo uciążliwe owady, które niszczą nasze rośliny. Na szczęście istnieją domowe sposoby na pozbycie się tych szkodników. Możemy wykorzystać między innymi ocet na mszyce. Jak go stosować?

Ocet na mszyce to jeden z domowych i najbardziej skutecznych środków ochrony roślin. Owady te wprost nie cierpią jego intensywnego zapachu. Jak go stosować? Nie jest to trudne: wystarczy przygotować z niego oprysk, a następnie przelać do opryskiwacza lub innego pojemnika z dyszą, lub atomizerem. Roztwór należy obficie rozpylać na roślinach, szczególnie w tych miejscach, gdzie mszyce lubią się gromadzić - na górze i spodzie liści. Co jeszcze warto wiedzieć? 

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Jaki ocet na mszyce wybrać? Jak i kiedy go stosować?

Aby pozbyć się mszyc, możemy wybrać ocet winny lub jabłkowy. Można też zdecydować się na ocet spirytusowy o stężeniu 10 procent. Proporcja wody do płynu powinna wynosić 10:1. Musimy przy tym pamiętać, aby wlewać ocet do wody, a nie na odwrót. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa: ocet może wejść w reakcję z jonami, które bywa, że w sposób niepożądany znajdą się w wodzie. To z kolei powoduje rozpryskiwanie tego roztworu. Taką mieszaninę należy używać tak często, jak uznamy to za konieczne - najlepiej decydować o tym na podstawie własnych obserwacji.

Dodaj ten środek do octu na mszyce, a walka będzie bardziej skuteczna

Do roztworu octu warto dodać niewielką ilość szarego mydła lub płynu do mycia naczyń - wystarczy łyżeczka. Dzięki temu preparat podziała odstraszająco na mszyce, a woda lepiej przylgnie do powierzchni roślin. Rośliny należy spryskać bardzo intensywnie, tak, aby spływała z nich woda. Nie należy jednakże decydować się na ten zabieg, gdy słońce najsilniej oddziałuje na rośliny - w przeciwnym razie dojdzie do ich oparzenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.