Kotlety z kalafiora - przepis na alternatywę dla schabowego. Tak chrupiącej panierki jeszcze nie było

Kotlety z kalafiora to świetna odmiana od tradycyjnych sznycli czy schabowych. Są delikatne, proste w wykonaniu i tak chrupiące, że odgłosy gryzienia słychać w drugim pokoju. Jak przygotować perfekcyjne wege kotlety? Poniżej najprostszy przepis.

Więcej przepisów na kotlety bez mięsa znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Kotlety z kalafiora to rzecz, której musi spróbować każdy fan chrupiących pyszności. Są delikatne w środku, a za sprawą panierki, chrupiące z zewnątrz. Przepis na kotlety z kalafiora jest banalny i świetnie się sprawdzi na codzienny obiad, kiedy już przejadły ci się schabowe, lub masz ochotę na coś nowego. To także wyśmienita opcja, kiedy masz w domu małego niejadka - dzieci przecież kochają kalafiora, a wersja w panierce przypomina nuggetsy. Nie czekajmy więc, zapraszamy do najlepszego przepisu na kotlety z kalafiora.

Kotlety z kalafiora - przepis na obłędnie chrupiące danie

Składniki:

  • 1 kalafior
  • 2 większe jajka
  • bułka tarka
  • mąka pszenna (typ 500 będzie idealny)
  • sól, pieprz, szczypta czosnku
  • olej do smażenia

Kotlety z kalafiora - sposób przygotowania:

  1. Pierwszą i bardzo ważną rzeczą jest namoczenie kalafiora. Do miski wypełnionej woda i odrobiną octu włóż całego kalafiora obranego z liści i mocz przez 10-15 minut. Dzięki temu włókna staną się miękkie.
  2. Kiedy kalafior już się dostatecznie namoczy, należy go pokroić w plastry grubości ok. 1,5 cm razem z nóżką. Następnie oprósz każdy plaster odrobiną soli i pieprzu oraz czosnku, a także odrobiną oliwy lub mleka. Dokładnie wmasuj przyprawy w warzywo.
  3. Przygotuj składniki do panierki. Do miski wbij jajka i roztrzep je. Dodaj przyprawy wedle uznania. Do dwóch głębokich talerzy wsyp mąkę i bułkę tartą.
  4. Patelnię porządnie rozgrzej z dodatkiem oleju. Plastry kalafiora panieruj tak jak schabowe - najpierw w mące, potem dokładnie zanurz w jajku, następnie z każdej strony obtocz w bułce tartej.
  5. Olej powinien być mocno rozgrzany, natomiast moc palnika pod patelnią średnia lub słaba. Chodzi o to, by kalafior się ładnie przypiekł z zewnątrz, a w środku był miękki - duży ogień temu nie sprzyja. Kalafior powinien być złoty z obu stron, wówczas jest gotowy.

Takie kotlety z kalafiora smakują świetnie zarówno na ciepło z purée ziemniaczanym i surówką, ale także na zimno z sosem czosnkowym. Jeśli jesteś warzywnym entuzjastą, koniecznie wypróbuj ten przepis na kotlety z kalafiora, gwarantujemy, że nie pożałujesz.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.