Drożdże na mszyce - domowy sposób na walkę ze szkodnikami. Potrzebujesz tylko trzech składników

Mszyce to wróg każdego działkowicza. Walczą z nimi także właściciele ogródków przydomowych, a nawet ci, którzy hodują rośliny na balkonie. Zanim sięgniesz po chemiczny preparat, warto wypróbować domowy sposób z drożdżami.

Więcej przydatnych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Te małe owady zazwyczaj możemy spotkać na liściach roślin. Ze względu na to, że bardzo szybko się rozmnażają należy zareagować natychmiastowo. Dlaczego warto wybrać drożdże?  Mają właściwości ochronne oraz dodatkowo sprawią, że twoje rośliny szybciej będą rosły. Opryskiwanie roztworem z drożdży należy wykonywać raz w tygodniu. Jeśli widzisz, że twoje rośliny obumierają i są w złym stanie pryskaj je co dwa- trzy dni. Ważne, aby dokładnie spryskać liście z obu stron oraz łodygę.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Jak wykonać oprysk z drożdży?

Jest banalnie prosty i potrzebujesz dosłownie trzech składników. Wody, drożdży oraz mydła w płynie. Dzięki tym składnikom twoje rośliny odżyją.

Wykonanie:

  • 100 gramów drożdży rozpuść w pięciu litrach wody dodaj 5-6 kropli mydła w płynie. Całość dokładnie wymieszaj ze sobą i odstaw na godzinę lub dwie
  • Roztwór przelej do butelki z atomizerem

Domowe sposoby warto wykorzystywać zarówno w ogrodzie, jak i pozostałych pomieszczeniach w domu. Są ekologiczne, dzięki temu nie wnosisz do swojego ogrodu lub działki chemicznych substancji. Często wracamy do trików, które stosowały nasze mamy i babcie. Śmiało wykorzystuj sodę w kuchni, drożdże w ogrodzie i kwasek cytrynowy w łazience. Kosztują o wiele mniej, nie pozostawiają chemicznego zapachu i są dużo lepsze dla środowiska.

Poza drożdżami można również wykorzystać do walki z mszycami czosnek. Aby przygotować taki preparat należy pokroić trzy ząbki czosnku, zalać je chłodną wodą (1 litr) i odstawić na cały dzień. Następnie tak przygotowany preparat rozcieńczyć litrem wody i gotowe. Kolejnym dobrym sposobem jest wyciąg ze skrzypu, glonów czy pokrzywy. 

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.