W ten sposób szybko pozbędziesz się ślimaków z ogrodu. Potrzebujesz tylko jednego produktu

Ślimaki pojawiają się niemalże w każdym ogrodzie. Wygryzają dziury w liściach i łodygach i niszczą rośliny. Ze szkodnikami walczymy zazwyczaj za pomocą środków chemicznych. Jest jednak jeszcze inny sposób na pozbycie się mięczaków. Wystarczy wykorzystać produkt, który mamy w domu.

Więcej informacji na temat dbania o dom i ogród znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Ślimaki zeskrobują górną warstwę liści wraz z tkanką miękiszową. Zostawiają za sobą śluz, który z czasem zasycha. Dzięki niemu zaobserwować możemy ślady ich wędrówki. Szkodniki najczęściej atakują kiełkujące rośliny. Szczególnie upodobały sobie kapustę, fasolę i sałatę. Często zastanawiamy się, w jaki sposób pozbyć się ich na dobre. W tym celu kupujemy różne preparaty odstraszające ślimaki. Warto jednak poznać domowy sposób na pozbycie się tych mięczaków.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Wykorzystaj jeden składnik

Najczęściej w ogrodach spotykamy pomrowiki polne, śliniki ogrodowe oraz pomrowy żółte lub ogrodowe. Mięczaki te nie mają skorupy i uaktywniają się, gdy jest deszczowo i chłodno. Najbardziej odpowiada im gleba o średniej wilgotności. Inne warunki mogą przyczynić się do ich śmierci. Ślimaki jajka składają w pobliżu pędów, na których żerują. Jak więc się ich pozbyć? Wystarczy, że zastosujecie... sodę oczyszczoną.

Wystarczy wsypać odrobinę proszku obok roślin, na których zauważycie ślady śluzu. Ważne jest jednak to, byście omijali liście i łodygi. Kuchenny specyfik zaczyna działać bardzo szybko. Ciało mięczaka po kontakcie z sodą oczyszczoną zaczyna się wysuszać. 

Stonka ziemniaczana Oprysk na ziemniaki, który zwalczy uporczywe szkodniki

Soda oczyszczona. Zastosowanie w ogrodzie

Soda oczyszczona możemy zastosować również na inne sposoby. Dzięki niej możemy oczyścić narzędzia ogrodowe i pozbyć się chwastów. Produkt idealnie sprawdza się w przypadku chorób grzybowych, na przykład plamonośnicy liści. 

Więcej o: