Drożdże na mszyce. Przygotuj oprysk, który skutecznie zwalczy szkodniki - wystarczą trzy składniki

Szkodniki w ogrodzie to istna udręka, potrafią doprowadzić do zniszczenia lub obumarcia roślin. Jedną z metod ich pozbycia się jest stosowanie oprysków, które potrafią wiele zdziałać. Drożdże na mszyce to sprawdzony, domowy sposób i bezpieczna, ekologiczna alternatywa dla chemicznych środków. Sprawdź, jak go przygotować i pozbądź się problematycznych owadów.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mszyce to małe owady, które zazwyczaj możemy spotkać na liściach roślin. Ze względu na to, że bardzo szybko się rozmnażają należy zareagować natychmiastowo, by nie narażać roślin i zapobiec ich więdnięciu. Jeżeli nie chcemy stosować na nich silnych, chemicznych środków, warto użyć sprawdzonych domowych metod. Jedną z nich jest oprysk z drożdży.

Drożdże na mszyce to sprawdzona metoda

Kuchenne produkty często mają o wiele szersze zastosowanie, niż mogłoby się wydawać. Tak też jest z drożdżami, które mają swoją rolę także w ogrodzie. Ten ekologiczny i zarazem ekonomiczny sposób sprzyja nie tylko nam, lecz także środowisku. To dobra alternatywa dla chemicznych środków, które mogą okazać się szkodliwe. Takie metody były znane naszym prababciom i przynosiły pożądany efekt, dlatego warto wrócić do tego sprawdzonego sposobu. Podobnie jak soda, ocet czy inne kuchenne produkty, drożdże są skuteczne w walce z mszycami - wystarczy przygotować oprysk z trzech składników i zachować odpowiednie proporcje, by pozbyć się tego wyjątkowo uporczywego szkodnika. 

Zobacz wideo Z tym mykiem pozbędziesz się owadów z domu. Pomogą ci w tym drożdże i cukier

Jak przygotować oprysk z drożdży na mszyce? 

Drożdże to produkt, który może bardzo pomóc roślinom ogrodowym. Stymuluje rozwój systemu korzeniowego i przyspiesza wzrost roślin, sprawiając, że rosną bardzo bujnie. Drożdże są także bogate w wiele cennych substancji, m.in.: węglowodany, witaminy z grupy B, organiczne żelazo, aminokwasy i pierwiastki śladowe - dzięki czemu zasilają korzenie roślin i wchodzą z nimi w symbiozę, jednocześnie chroniąc je przed atakami szkodliwych mikroorganizmów glebowych.

Oprysk z drożdży to skuteczna metoda na mszyce. Aby go przygotować, wystarczy:

  • 100 g drożdży rozpuścić w pięciu litrach wody i dodać 5-6 kropli szarego mydła w płynie.
  • Całość dokładnie wymieszać i odstawić na dwie godziny. 
  • Płyn przelać do atomizera.
  • Tak przyrządzonym preparatem opryskać rośliny, a najlepiej polewać je od wierzchołka.

Roztworem pokrywamy zarówno górną jak i dolną stronę liści. Zabieg wykonujemy regularnie raz w tygodniu, przez cały okres wegetacyjny, szczególnie w chłodne lata po kilkudniowych opadach deszczu.

Więcej o: