Drożdże na mszyce. Przygotuj oprysk, który skutecznie zwalczy szkodniki - wystarczą te trzy składniki

Szkodniki w ogrodzie to istna udręka, potrafią doprowadzić do zniszczenia lub obumarcia roślin. Jedną z metod ich pozbycia się jest stosowanie naturalnych oprysków, które potrafią wiele zdziałać. Drożdże na mszyce to sprawdzony, domowy sposób i bezpieczna, ekologiczna alternatywa dla chemicznych środków. Sprawdź, jak go przygotować i pozbądź się problematycznych owadów.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mszyce to małe owady, które zazwyczaj możemy spotkać na liściach roślin. Ze względu na to, że bardzo szybko się rozmnażają - należy zareagować natychmiastowo, by nie narażać roślin i zapobiec ich więdnięciu. Jeżeli nie chcemy stosować na nich silnych, chemicznych środków, warto użyć sprawdzonych domowych metod. Jedną z nich jest oprysk z drożdży, który jak się okazuje, jest bardzo skuteczny.

drożdżeDrożdże na mszyce domowy sposób na walkę ze szkodnikami. Potrzebujesz tylko trzech składników

Drożdże na mszyce to sprawdzona metoda

Kuchenne produkty często mają o wiele większe zastosowanie, niż mogłoby się wydawać. Tak też jest z drożdżami, które mają swoją rolę także w ogrodzie. Ten ekologiczny i zarazem ekonomiczny sposób sprzyja nie tylko nam, ale także środowisku. To dobra alternatywa dla chemicznych środków, które mogą okazać się szkodliwe. Takie metody były znane naszym prababcią i przynosiły pożądany efekt, dlatego warto wrócić do tego sprawdzonego sposobu. Podobnie jak soda, ocet czy inne kuchenne produkty, drożdże są skuteczne w walce z mszycami - wystarczy przygotować oprysk z trzech składników i zachować odpowiednie proporcje, by pozbyć się tego wyjątkowo uporczywego szkodnika. 

Zobacz wideo Z tym mykiem pozbędziesz się owadów z domu. Pomogą ci w tym drożdże i cukier

Jak przygotować oprysk z drożdży na mszyce? 

Drożdże to produkt, który może bardzo pomóc roślinom ogrodowym. Stymuluje rozwój systemu korzeniowego i przyspiesza wzrost roślin, sprawiając, że rosną one bardzo bujnie. Drożdże są także  bogate w wiele cennych substancji, m.in.: węglowodany, witaminy z grupy B, organiczne żelazo, aminokwasy i pierwiastki śladowe - dzięki czemu zasilają korzenie roślin i wchodzą z nimi w symbiozę, jednocześnie chroniąc je przed atakami szkodliwych mikroorganizmów glebowych.

Oprysk z drożdży to skuteczna metoda na mszyce. Aby go przygotować, wystarczy:

  • 100 g drożdży rozpuść w pięciu litrach wody i dodać 5-6 kropli mydła w płynie.
  • Całość dokładnie wymieszać i odstawić na dwie godziny. 
  • Płyn przelewamy do atomizera.
  • Tak przyrządzonym preparatem opryskujemy rośliny, a najlepiej polewamy je od wierzchołka. Roztworem pokrywamy zarówno górną jak i dolną stronę liści. Zabieg wykonujemy regularnie raz w tygodniu, przez cały okres wegetacyjny, szczególnie w chłodne lata po kilkudniowych opadach deszczu.
Więcej o: