Czy można mrozić czereśnie z pestkami? Lepiej uważać, mogą okazać się szkodliwe

Sezonowymi owocami, jak sama nazwa wskazuje, możemy cieszyć się dość krótko. Warto więc zrobić wszystko, by zatrzymać ich smak na dłużej. Jeśli nie chcemy robić dżemów, możemy zdecydować się na szybszy sposób. Czy można mrozić czereśnie z pestkami? Rozwiewamy wątpliwości.

Mrożenie owoce to doskonały sposób na zatrzymanie lata. W zamrażarce mogą znajdować się dość długo, bo aż od sześciu do 12 miesięcy. Nieco krócej, trzy - cztery miesiące, powinniśmy przechowywać drobne owoce jagodowe tak jak truskawki, czy maliny. Czy można mrozić czereśnie z pestkami? Wyjaśniamy wątpliwości.

Zobacz wideo Jak mrozić owoce? Jak usunąć plamę z truskawek? Jak pozbyć się pestek z czereśni? Rozwiązujemy letnie problemy

Czy można mrozić czereśnie z pestkami? Najlepsze sposoby na zatrzymanie lata

Można je mrozić na dwa sposoby - z pestkami lub bez. Warto je jednak wcześniej wydrylować, by móc szybciej je wykorzystać m.in. w pieczeniu ciast. Warto jednak pamiętać, że podczas  drylowania owoce te puszczają swój sok i staną się bardziej miękkie. Nie stracą jednak swojego smaku, a przede wszystkim cennych witamin

Czy mrożone czereśnie z pestkami są szkodliwe? To zależy

Jeśli chcemy zatrzymać więcej soku z czereśni, nie powinniśmy drylować tych owoców przed zamrożeniem. Musimy mieć jednak na uwadze to, że w większości przypadków, po rozmrożeniu i tak nas to nie ominie. Nie przygotujemy przecież ciasta z owocami, w których są pestki.

Więcej interesujących i przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wykorzystywanie czereśni z pestkami w nalewkach czy kompotach może okazać się niezdrowe. Chodzi o szkodliwy kwas wydzielający się w owocach. Dotyczy to jednak tylko tych przetworów, które są przechowywane przez długi okres. Jeśli ugotujemy kompot z rozmrożonych czereśni z pestkami - nie zaszkodzą nam.

Mrożenie czereśni - jak to zrobić? Najlepsze sposoby

Mrożenie owoców nie musi być łatwe. Najpierw musimy oczyścić je i osuszyć. Włożenie czereśni do zwykłego woreczka również nie załatwia sprawy. Aby się nie złączyły w jedną całość, trzeba rozłożyć je pojedynczo na desce i wstawić do zamrażarki na kilka godzin. Następnie wyjąć je i dopiero przełożyć do woreczków lub przygotowanych wcześniej pojemników. Dzięki temu nie skleją się i dłużej pozostaną przydatne do spożycia. Czereśnie można przechowywać w zamrażarce od sześciu do 12 miesięcy. Dzięki temu możemy cieszyć się latem nawet wtedy, gdy pogoda za oknem nas nie rozpieszcza.

Więcej o: