Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Wystarczy, że posadzisz te kwiaty, a twoje uprawy będą bezpieczne

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Zanim zdecydujemy się na walkę z tym szkodnikiem drastycznymi sposobami, warto wypróbować te bardziej humanitarne. Okazuje się, że nie musimy robić nic poza posadzeniem w ogrodzie odpowiednich kwiatów. Jakich? Sprawdź.

Kret to najbardziej niechciany gość w ogrodzie.  Wiele osób chce się go pozbyć za wszelką cenę, ale często walka z nim często okazuje się żmudna i nieskuteczna. Jesteś jedną z nich? Przedstawiamy sposoby na walkę z kretem, o których nie miałeś pojęcia.

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Posadź kwiaty i zioła, których szkodnik nie lubi

Niezwykle skuteczne w walce z kretami w ogrodzie są naturalne odstraszacze o intensywnym zapachu. Mowa tu m.in. o czarnym bzie, aksamitkach, rączniku pospolitym, szachownicy cesarskiej, lawendzie i narcyzach. Krety nienawidzą zapachu tych roślin, więc jeśli masz problem z kretami w danym miejscu w ogrodzie, koniecznie musisz posadzić tam choć jedną z nich.  

Pomidory. Przycinanie liści ma ogromne znaczeniePomidory. Dlaczego warto przycinać liście i kiedy należy to robić?

Jeśli chcesz pozbyć  się kreta ze swojego ogrodu, warto zasadzić w nim również komosę, czosnek, bazylię czy miętę.

Kret w ogrodzie - co zrobić? Skuteczne sposoby na walkę z kretem

Skuteczne w walce z kretami mogą okazać się: ocet, resztki ryb - głównie śledzia oraz spleśniałe skórki cytryny.

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Podlewanie roślin drożdżamiOprysk z drożdży to ekologiczna alternatywa dla środków ochrony roślin

Jeśli chcemy w humanitarny sposób pozbyć się kreta z ogrodu, powinniśmy zadbać o dobry drenaż ziemi. Krety lubują się w wilgotnych glebach, więc musimy zrobić co w naszej mocy, by je osuszyć. Warto m.in. regularnie walcować trawnik i oczyszczać go z resztek liści, czy chwastów. Należy również regularnie przycinać krzewy i drzewa, by zapewnić roślinom dostęp do światła. Wówczas gleba będzie szybciej schła. Ważne jest również, by mieć na uwadze to, czy w ogrodzie nie ma miejsc, w których kałuże mogłyby się z łatwością tworzyć.

Więcej o: