Jak pozbyć się much z kuchni? Przyda się m.in. lubiane zioło i mikstura za cztery złote

Muchy nie są mile widzianymi gośćmi w naszych domach. Niestety nic sobie z tego powodu nie robią i bezczelnie pchają się drzwiami i oknami do naszych kuchni. Na szczęście istnieje kilka sposobów, by pozbyć się brzęczących owadów. Podpowiemy ci, jak skutecznie rozprawić się z muchami domowymi sposobami. Jeden z nich kosztuje mniej niż cztery złote.

Więcej domowych sposobów na walkę z owadami znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Jedną z wad letnich miesięcy jest wzmożona aktywność owadów, które tylko czyhają, by wlecieć do naszych domów. Najbardziej irytujące są oczywiście muchy, które nie dość, że są głośne, to jeszcze roznoszą bakterie i zarazki. Na szczęście znamy kilka sposobów, które skutecznie pomogą ci w pozbyciu się much z kuchni i sprawią, że owady dwa razy się zastanowią, zanim odwiedzą twój dom.

Ocet jabłkowy (zdjęcie ilustracyjne)Ocet jabłkowy - przepis według Ewy Wachowicz. Tylko trzy składniki

1. Zioło kojarzące się z Włochami 

Chodzi oczywiście o bazylię, którą często dodajemy do włoskich potraw. Muchy nienawidzą jej intensywnego zapachu i jeśli postawisz doniczkę ze świeżą bazylią na parapecie w kuchni, muchy na pewno nie będą wpadać przez okno.

2. Magiczna mieszanka, którą zrobisz za cztery złote

Świeży zapach mięty oraz trawy cytrynowej także skutecznie odstraszy owady. Wystarczy, że do opakowania po jakimś aerozolu, np. po płynie do szyb, wlejesz wodę z kilkoma kroplami olejków o tym zapachu i spryskasz firanki - muchy nie wlecą do twojego mieszkania.

3. Ocet jabłkowy nie tylko na muchy, ale również na muszki owocówki

Ocet z kolei ma bardzo przyjemny dla much zapach, więc z jego pomocą można zastawić skuteczną pułapkę na owady. Wystarczy napełnić octem szklankę, przykryć ją kawałkiem papieru z kilkoma otworami, i postawić koło owoców, co dodatkowo przyciągnie muchy. Zwabione owady wpadną do środka przez dziurki, ale nie dadzą rady już wylecieć.

4. Porządek to podstawa

Jednak najważniejszy w walce z muchami jest porządek. Nie należy zostawiać naczyń w zlewie, kosz na śmieci powinien być zawsze szczelnie zamknięty, a resztki żywności należy przechowywać w zamykanych pojemnikach. Również otwarta zmywarka zwabi zapachem resztek dokuczliwe owady. Warto wiedzieć także, że muchy uwielbiają zapach lekko gnijących owoców i warzyw. Dlatego kupujmy tylko taką ilość, jaką jesteśmy w stanie szybko zjeść, co dodatkowo ograniczy problem marnowania żywności. Podczas kupowania warto także dokładnie obejrzeć, czy owoce nie są np. pęknięte lub nie są oblepione sokiem - to dla much zaproszenie do ucztowania.

Fasolka szparagowa do obiaduIle gotuje się fasolkę szparagową? Zobacz jak zrobić najlepszą fasolkę

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: