Sposoby na zatkany zlew. Pomoże soda w duecie ze ściereczką. Przyda się też lód

Zatkany zlew w kuchni czy w łazience to przykry problem, który może spotkać każdego z nas w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Na szczęście jest bardzo prosty sposób, w który uporasz się z tą sytuacją za sprawą bardzo sprytnego triku, który zawojował TikToka. Dzięki kostkom lodu przekonasz się, w jakim stanie jest twój zlew. Co robić później, zdradzamy poniżej.

Więcej domowych sposobów przydatnych w kuchni znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Problem z zapchanym odpływem dotyczył chyba każdego z nas choć raz. I mimo tego, że dbamy o odpływy w kuchni czy w łazience i staramy sie nie wrzucać do zlewy resztek jedzenia, nie zawsze mamy wpływ na zabrudzenia, które osadzają się w rurach, takie jak resztki kosmetyków, fusy lub włosy, a nawet tłuszcz wytopiony z mięsa, który zdarza nam się wylewać do zlewu - w rurach tężeje i skutecznie je zapycha. Wówczas woda wolniej spływa i zaczyna unosić się nieprzyjemny zapach. Tylko jak sprawdzić, czy już nadszedł czas na wyczyszczenie odpływu, mimo tego, że woda spływa normalnie? Dziś mamy dla ciebie aż dwa triki, dzięki którym twój zlew i umywalka zawsze będą czyste.

Pyszny domowy rosółKiedy należy solić rosół? Zły moment skutecznie pozbawi go smaku

Trik z lodem hitem TikToka

Popularna tiktokerka, stephyroc99 na swoim kanale zaprezentowała filmik pokazujący, jak za pomocą lodu sprawdzić, w jakim stanie jest zlew. Materiał obejrzało już przeszło 12 milionów fanów. Sposób jest banalny - do odpływu należy wrzucić ok. 20-30 kostek lodu i odkręcić mocny strumień wody. Wówczas lód przytka odpływ, a woda skutecznie wypłuka na powierzchnię resztki zalegające w rurach.

Oczywiście ta sztuczka nie wyczyści naszego odpływu, ale pozwoli sprawdzić, czy nadszedł już czas, żeby rozprawić się z zalegającym brudem. Jak zatem wyczyścić zlew domowym sposobem? Tę sztuczkę musi poznać każdy.

Soda dobra na wszystko

Domowe sposoby są niezawodne, zwłaszcza gdy z jakichś przyczyn nie chcemy decydować się na środki chemiczne, jak na przykład opryski na owady, środki do czyszczenia lodówki, a także żrące środki do udrożniania rur.  Kolejna tiktokerka - carolina.mccauley, która swój kontent opiera na poradach domowych, pokazała jak skutecznie pozbyć się problemu zatkanych rur i wolno spływającej wody. Potrzebna będzie soda, ściereczka, ocet, woda i odrobina płynu do naczyń. Kiedy więc trik z lodem pokazał ci, że pora wyczyścić zlew, ta sztuczka na pewno ci w tym pomoże.

Jak wyczyścić zlew za pomocą sody i ściereczki?

Do odpływu wlej odrobinę płynu do naczyń i wsyp pół szklanki sody oczyszczonej. Następnie wlej dwie szklanki octu i przykryj odpływ ściereczką kuchenną i pozostaw na 10 minut, by mikstura zaczęła pracować. Po upływie 10 minut zalej odpływ wrzątkiem. Od teraz problem brudnego zlewu nie będzie cię dotyczył.

Sok z mięty - przepis na zdrowy napójSok z mięty - przepis na super zdrowy napój. Jest naturalny i bardzo tani

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: