Domowe sposoby na mszyce. Te triki pozwolą pozbyć się niechcianych gości z ogrodu i balkonu

Domowe sposoby na mszyce są skuteczne w walce z tymi niechcianymi gośćmi. Są one szczególnie niemile widzianymi szkodnikami, gdyż nieodwracalnie niszczą liście oraz przenoszą szkodzące roślinom choroby. Prezentujemy najskuteczniejsze naturalne sposoby na pozbycie się mszyc z ogrodu.

Warto wiedzieć, że mszyce rozmnażają się w błyskawicznym tempie. Nie warto więc odkładać walki z nimi w nieskończoność. Im szybciej zareagujemy, tym większa szansa na powodzenie.

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Domowe sposoby na mszyce. Pozbądź się szkodników ekologicznie

Mieszanka octu i wody doskonale sprawdzi się w walce z mszycami. Należy przygotować roztwór octu i wody w proporcjach 1:10 i dodać do niego kilka kropel płynu do mycia naczyń. Tak przygotowaną mieszanką trzeba obficie spryskać zaatakowaną roślinę.

Kolejnym domowym sposobem na mszyce jest wywar z cebuli. Dwie duże cebule należy pokroić w drobną kostkę i gotować w litrze wody przez około 30 minut. Po odcedzeniu wywaru przelewamy go do butelki ze spryskiwacza i spryskujemy roślinę. Czynność można powtarzać wielokrotnie.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W pozbyciu się mszyc przydatny jest również wywar z czosnku. Pięć ząbków czosnku należy drobno pokroić i zalać zimną wodą np. w słoiku. Gdy minie doba, rozcieńczamy go wodą w stosunku 1:1 i przelewamy do butelki ze spryskiwaczem. Pozostałą część roztworu można przechowywać w lodówce nawet przez 30 dni.

Jak zwalczyć mszyce? Spróbuj tego

Mszyce z roślin możemy usunąć w kilka minut. Wystarczy założyć gumowe rękawiczki i mechanicznie zdjąć owady z liści. Doskonale sprawdzi się to w początkowej fazie ataku owadów na ogród. Dzięki temu możemy, choć na jakiś czas, zahamować namnażanie się owadów.

Osoby, które chcą zapobiegać rozwojowi mszyc, powinny zaplanować, co posieją w ogrodzie lub na balkonie. Warto postawić na rośliny, za którymi mszyce nie przepadają. Doskonale sprawdzą się tu cząber, lawenda i nasturcja.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.