Wideo z mamą, która sama robi masło, stało się viralem. Podpowiadamy więc, jak zrobić własne masło

Joanna Szumilas
Ostatnio pewna gospodyni z Manchesteru zamieściła filmik na swoim TikToku, na którym w prosty i tani sposób własnoręcznie zrobiła masło przy użyciu 'whipping cream'. Filmik błyskawicznie stał się viralem, obejrzano go już ponad 87000 razy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić najlepsze masło, zjedź niżej.

Więcej domowych sposobów przydatnych w kuchni znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

40-letnia pani domu - Jo Rourke z Manchesteru - zainspirowana wysokimi cenami masła w jednym z marketów, postanowiła wykorzystać dużo tańszy sposób na domowe masło. Kupiła 'whipping cream', czyli dosłownie śmietankę kremówkę. Wlała ją do słoika i dodała szczyptę soli. Następnie potrząsała nim, aż grudki tłuszczu oddzieliły się od białego płynu - maślanki.

Internauci byli zachwyceni - komentarzy pod filmikiem było mnóstwo.

To takie proste! Zdecydowanie tego spróbuję!
Ćśśśśśśśśśśś! Bo teraz podniosą cenę śmietanki!

- pisali pod filmem fani.

Jak się okazuje, zrobienie domowego masła jest bardzo proste i tanie. Poniżej przedstawimy ci nasz sprawdzony przepis.

Domowe masło - przepis

Składniki:

  • 0,5 l śmietanki kremówki (najlepiej w temperaturze pokojowej)
  • szczypta soli.

Dodatkowo - mikser

Domowe masło - sposób wykonania

  1. Śmietankę wlej do miski i zacznij miksować.
  2. Kiedy pojawi się piana, dodaj szczyptę soli. Dalej miksuj na średnich obrotach.
  3. Kiedy zaczną oddzielać się grudki tłuszczu, oddziel je od powstałej maślanki za pomocą drobnego sita lub gazy i zbij w dłoniach. Maślankę odlej i zrób z niej np. pancakes.
  4. Bryłę masła włóż do miski z zimną wodą, by wypłukać resztki maślanki. Uformuj masło w dowolny kształt. Teraz już możesz smarować nim kanapki.

Jak widzisz, zrobienie masła jest banalne. Jeśli chcesz cieszyć się domowym masłem za kilka złotych, koniecznie zainspiruj się tym przepisem.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.