Sposób na muszki owocówki. Podpowiadamy, jak się ich pozbyć raz na zawsze

Muszki owocówki to koszmar każdego lata. Pojawiają się nagle i od razu opanowują całe mieszkanie. Wystarczą im świeże, słodkie owoce lub słoiczek z dżemem. Bardzo szybko zajmują blaty kuchenne i miseczki z owocami. Zanim sięgniesz po chemiczne środki, żeby pozbyć się owadów, warto wypróbować te naturalne. Czasem sposób na muszki owocówki masz po prostu pod ręką.

Domowe sposoby często działają najlepiej. Sprawdzają się idealnie w sprzątaniu, przy robieniu kosmetyków czy właśnie walce z nieprzyjaciółmi, którzy znajdują się w naszych kuchniach czy łazienkach.

Sezon na muszki owocówki znów w pełni. Wlatują do mieszkania i nagle stają się lokatorami w naszej kuchni. Rozmnażają się w ekspresowym tempie, dlatego jeśli zauważysz je na blacie, zareaguj od razu. Podrzucamy kilka najskuteczniejszych porad na walkę z owocówkami. Przed użyciem preparatów wysprzątaj dokładnie kuchnię, umyj blaty, miseczki, w których znajdują się owoce. Aby którykolwiek sposób na muszki owocówki dobrze zadziałał, musi mieć do tego przestrzeń.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Sposób na muszki owocówki. Domowe metody, które powinny zadziałać

Słodka pułapka

Do szklanki wrzuć pokrojone owoce lub skórki, wierzch przykryj folią spożywczą. Musi być założona bardzo ciasno i dodatkowo zabezpieczona gumką. Następnie zrób małe dziurki na foli. Dzięki słodkiemu zapachowi muszki zostaną zwabione i same wpadną w pułapkę.

Gorąc suszarki

Kolejnym szybkim sposobem jest gorący strumień z suszarki. Włącz ją na najwyższe obroty i skieruj w stronę owocówek, uprażą się.

Mięta i bazylia

Muszki nie znoszą ich zapachu. Aby się ich pozbyć lub zapobiegać, wystarczy, że rozpylisz aromat mięty lub bazylii. Dzięki temu nawet nie wlecą do twojego królestwa.

Liść laurowy

Liście laurowe to dobry sposób na muszki owocówki. Działają na nie odstraszająco, więc jest szansa, że owady przestaną pojawiać się w waszej kuchni. Wystarczy rozłożyć listki tam, gdzie najczęściej widujecie te insekty. Nie zaszkodzi też rozłożyć przyprawę w miejscach, w których muszek jeszcze nie było, ale jest duże prawdopodobieństwo, że się pojawiają, czyli w pobliżu owoców i warzyw, a także obok kosza na śmieci.

Ocet i płyn do naczyń

Do słoika wlej po równo octu i płynu do naczyń. Odstaw na parapet lub szafkę i sprawdź rano, jak dużo owocówek pływa w roztworze.

Te domowe sposoby warto wykorzystać zanim sięgniesz po chemiczne specyfiki. Jednak najprostszą zasadą, aby nie było w naszej kuchni nieprzyjaciół, jest przestrzeganie porządku. Pilnowanie, aby owoce nie były nadgnite, dżem niedokręcony, blat klejący od słodkiej mazi. Śmieci i ich regularne wynoszenie z domu to kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Mogą przydać się również moskitiery zamontowane w oknach. Mamy nadzieję, że któryś sposób na muszki owocówki znajdzie uznanie w twoich oczach i zadziała przy przepędzaniu owadów.

Więcej o: