Jak ekspresowo obrać jajka? Sposób z TikToka robi furorę - ta czynność nigdy nie była tak prosta

Platforma TikTok słynie z treści rozrywkowych, ale także ciekawych pomysłów na ułatwienie codziennych czynności. Ten sposób na obieranie jajek przyśpieszy cały proces i ułatwi późniejsze sprzątanie. Sprawdź ten ciekawy trik, a nigdy nie wrócisz do starych nawyków.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niektóre kuchenne czynności nie należą do przyjemnych - wielu z nich trzeba poświęcić więcej czasu i cierpliwości. Na szczęście w internecie jest ogrom ciekawych tutoriali i rad, które pomogą nam polubić gotowanie czy sprzątanie jeszcze bardziej. 

Jak ekspresowo obrać jajko? Genialne wideo z TikToka wszystko wyjaśnia

Przygotowanie posiłków czasami wymaga od nas pośpiechu, przez co niestety często rezygnujemy z niektórych produktów zwłaszcza na śniadanie. Obieranie ugotowanego na twardo jajka to często prawdziwa szkoła cierpliwości. W sieci znaleźć można mnóstwo rad, jak ułatwić sobie to zadanie. Jednak trik z TikToka bije wszystkie na głowę!

Świeże jajko trudno i mozolnie się obiera. Wśród popularnych sposobów, które mają przyspieszyć tę żmudną czynność, jest m.in. gotowanie w wodzie z dodatkiem niewielkiej ilości sody lub, już po ugotowaniu, obtłuczenie ich i pozostawienie na kilka minut w zimnej wodzie. Niektórzy do wody dodają też odrobinę soli. Istnieje jednak metoda, która usprawni cały proces, a potrzebny okaże się... słoik lub szklanka!

Zobacz wideo Triki na szybkie obranie jajka. Znasz je wszystkie?

Obieranie jajek - sprawdzona i szybka metoda

Dzięki tej metodzie obieranie jajek będzie banalne i szybkie. Wystarczy, że ugotowane jajko włożymy do słoika z wodą. Następnie naczynie szczelnie i dokładnie zamkniemy i zaczniemy energicznie potrząsać. Ważne by ruchy nie były zbyt dynamiczne, bo mogą uszkodzić nasz produkt. Efekt? Jajko obrane w zaledwie kilka sekund. Teraz wystarczy wylać wodę, a skorupka jaja sama ładnie odchodzi. Efekt doskonale widoczny jest na wideo umieszczonym na TikToku. 

Więcej o: