Jak zrobić koktajl bez blendera? Przyda się narzędzie, którego używasz do kopytek

Naszła cię ochota na pyszny domowy koktajl, ale nie masz blendera i zastanawiasz się, jak sobie poradzić? Z chęcią podpowiemy ci, jak rozwiązać ten problem. Masz praskę do warzyw? Ten przyrząd bardzo ci się przyda. Sprawdź, jak zrobić pyszny koktajl lub smoothie, kiedy nie masz pod ręką blendera ani miksera.
Zobacz wideo

Domowy koktajl owocowy to idealny sposób na dostarczenie sobie porządnej dawki witamin. Nic nie zastąpi szklanki pysznego owocowego koktajlu lub smoothie, ale niestety - nie zawsze mamy pod ręką blender czy mikser. Jednak z tym problemem poradzisz sobie w prosty sposób, a my chętnie zdradzimy ci, czego będziesz potrzebować.

Jak zrobić koktajl bez blendera? Przyda się... praska do ziemniaków

Kiedy już masz swoje ulubione owoce i ochotę na koktajl, dokładnie je umyj, opcjonalnie obierz i pozbądź się pestek. Następnie przełóż je do miski i rozgnieć za pomocą widelca lub praski do ziemniaków. Następnie dodaj mleko lub wodę gazowaną i ponownie rozdrobnij.  Ugniataj owoce do momentu, aż nie będzie większych grudek.

Gotowy koktajl przelej do szklanek. Dodaj listki świeżej mięty lub kostki lodu. 

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina. 

Więcej o: