Pułapka na muchy. Jak pozbyć się uciążliwych owadów? Wypróbuj te domowe sposoby

Pułapka na muchy przydaje się zwłaszcza latem. Wystarczy, że uchylimy balkon czy okno, w którym nie założyliśmy drobnej moskitiery, a już w naszym domu pojawiają się te uciążliwe owady. Zachęcamy do wypróbowania domowych sposobów na walkę z muchami.
Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Muchy to uciążliwe owady, które fruwają po całym domu. Są one przede wszystkim nosicielami wielu zarazków. Można się ich pozbyć poprzez użycie specjalnych środków, ale zanim sięgniemy po chemiczne środki, warto wypróbować domowe pułapki na muchy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pułapka na muchy. Domowa metoda na walkę z owadami

Słodki wabik to rodzaj przynęty, do której zlecą się muchy. Wykonamy ją z dwóch składników: wody i cukru. Potrzebujemy również wyższego naczynia. Może być to słoik lub plastikowa butelka, w której odetniemy górną część. 

Dobre i skuteczne proporcje w przypadku tego rodzaju pułapki na muchy to 250 ml wody i cztery łyżeczki cukru. Tak przygotowany roztwór przelewamy do naczynia i odstawiamy w wybrane miejsce. Owady zwabione słodkim zapachem wpadną do wody i już w niej pozostaną. 

Kolejnym słodkim wabikiem może być rozdrobniony banan zmieszany z cukrem. Tak przyrządzoną papkę  wrzucamy do słoika i czekamy, aż wpadną do niej muchy. Jeśli jednak nie chcemy przechowywać na terenie domu tak intensywnej w zapachu mikstury, warto przemyśleć to rozwiązanie. 

Naturalna pułapka na muchy, czyli rośliny mięsożerne

Jeżeli chcemy zadbać nie tylko o to, by pozbyć się much z domowego otoczenia, ale także zatroszczyć się o estetykę, warto przemyśleć zakup roślin mięsożernych.

Przykładem jest muchołówka amerykańska. Ten nietypowy, a zarazem piękny kwiat zakończony długimi kolcami przypominającymi zęby to domowa pułapka na muchy. Owad zwabiony jej zapachem wpada prosto w sidła, które roślina zaciska, nie dając tym samym możliwości ucieczki. 

Kolejną rośliną jest dzbanecznik. Pięknie ozdobi nasz balkon długimi zwisającymi kwiatostanami i rozprawi się z wszystkimi muchami, zanim wlecą do domu. Warto pomyśleć także o rosiczce

Elektryczna paletka, nietypowa pułapka na muchy latające po domu

Elektryczna paletka na owady do złudzenia przypomina małą rakietę tenisową. Jest zbudowana z trójwarstwowej siatki, która po przyciśnięciu bocznego guzika niesie ładunek elektryczny o mocy 3000 V. Dzięki temu jednym ruchem tenisisty pozbywamy się owadów w locie. 

Więcej o: