Domowe sposoby na mrówki. Podpowiadamy jak się ich pozbyć w naturalny sposób

Mrówki to nie tylko problem w ogrodzie czy na balkonie, często pojawiają się w domu. Walka z tymi niewielkimi owadami bywa trudna. Podpowiadamy jak się ich pozbyć naturalnymi metodami. Domowe sposoby na mrówki są bezpieczne nie tylko dla nich samych, ale także dla wszystkich ludzi w tym małych dzieci.
Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Choć mrówki są bardzo pożytecznym stworzeniem, to jednak ich nieproszona obecność w domu lub w ogrodzie potrafi być uciążliwa. Dlatego mamy kilka propozycji na naturalne zwalczanie ich w naszym otoczeniu.

Jak przechowywać miód, aby był płynny? Czy wolno trzymać go w lodówce?Jak przechowywać miód, aby był płynny? Czy wolno trzymać go w lodówce?

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak się pozbyć mrówek z ogrodu? Domowe sposoby

Zacznijmy od ogrodu. To tutaj często pojawiają się te drobne i wiecznie zapracowane owady. Nie zawsze ich obecność jest szkodliwa i o tym także należy pamiętać. Oczyszczają trawniki z odpadów organicznych, a poprzez drążenie korytarzy spulchniają ziemię oraz nawożą ją, dostarczając między innymi azotu czy fosforu. 

Jeżeli jednak zaatakowały którąś z naszych roślin, przez co zaczyna ona obumierać, możemy zastosować domowe metody walki z mrówkami.

Cynamon, mrówki nie przepadają za intensywnym aromatem tej przyprawy, dlatego jeżeli spacerują w określonym miejscu, wystarczy, że posypiemy ich ścieżkę sproszkowanym cynamonem. Ta metoda jest bezpieczna i ekologiczna. Zwyczajnie odstrasza mrówki i zniechęca do powrotu, dzięki czemu nie będą już wspinać się na roślinę.

Ocet, podobne działanie ma także kwas octowy. Jeśli rozpylimy roztwór wody z octem w proporcjach 1:1 i spryskamy co jakiś czas miejsca, gdzie pojawiały się mrówki, to mamy szansę, aby już więcej tam nie wróciły.

Proszek do pieczenia lub mąka kukurydziana. To już znacznie bardziej radykalna metoda. Posypując ścieżkę, proszkiem lub mąką, mrówki w kontakcie z tymi substancjami zaczną puchnąć i zginą. Dlatego warto najpierw wypróbować domowe sposoby ich odstraszania, zanim sięgniemy po metody owadobójcze.  

Pułapka na muchy. Jak pozbyć się uciążliwych owadów?Pułapka na muchy. Domowa metoda pozbycia się uciążliwych owadów

Mrówki w domu, jak się pozbyć niechcianych lokatorów

Skórka z pomarańczy - ten aromatyczny owoc okazuje się być toksyczny dla mrówek. Dlatego jeśli borykamy się z ich obecnością w domu i chcemy odstraszyć je w naturalny sposób, zyskując przy tym przepiękny zapach, to postawmy na pomarańcze. Wystarczy zetrzeć skórkę z tego owocu na grubych oczkach kuchennej tarki i rozsypać ją w miejscu, gdzie spacerują mrówki. Ta domowa metoda skutecznie je odstraszy.

Miodowa pułapka - słodki zapach, zawsze przyciąga te niewielkie stworzenia, dlatego możemy wylać odrobinę miodu na spodek i zwabić tam mrówki. Lepka konsystencja sprawi, że nie będą w stanie się wydostać. Tę metodę stosujemy wyłącznie w przypadku pomieszczeń zamkniętych. W przeciwnym razie,  pozostawiając pułapkę przy uchylonym oknie, bądź tarasie, moglibyśmy przypadkowo zaprosić znacznie więcej mrówek do domu.

Cynamon - tak samo jak w przypadku mrówek w ogrodzie, możemy walczyć z nimi w domu. Dotyczy to roślin doniczkowych. Kiedy zauważymy, że owady te pojawiły się w kwiatach lub ziołach, posypmy ziemię cynamonem, a po kilku godzinach mrówki się wyprowadzą.  

Więcej o: