Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Ogórki to często uprawiane warzywa w przydomowych ogródkach, działkach i szklarniach. Roślina nie jest szczególnie wymagająca, jednak kluczowe jest odpowiednio nasłonecznione miejsce i pielęgnacja, która zapobiegnie szkodnikom i chorobom.
Chociaż wielu osobom może wydawać się to dziwne, a nawet niebezpieczne dla uprawy, zastosowanie wody utlenionej w ogrodnictwie znane jest już od dawna. Może okazać się ona niezwykle pomocna m.in. w uprawie ogórków, które ze względu na swój smak są bardzo popularne wśród ogrodników. Nadtlenek wodoru, czyli nic innego jak woda utleniona jest bezbarwną cieczą o metalicznym smaku i właściwościach utleniających. Stosowany jest głównie w medycynie, ale jego zastosowanie jest bardzo ważne w innych dziedzinach, na przykład w ogrodnictwie.
Dzięki swemu niezastąpionemu działaniu woda utleniona pozwala pozbyć się różnego rodzaju chorób. Ponadto wykazuje bardzo skuteczne działania z wieloma szkodnikami upraw ogrodniczych. Dość często jest używana także jako nawóz, którym możemy podlewać korzenie.
Dzięki wodzie utlenionej możemy stworzyć skuteczny płyn do zwalczania insektów w ogrodzie oraz roślin doniczkowych. Dzięki roztworowi pozbędziemy się np. larw uciążliwej muszki ziemiórki. Wystarczy sporządzić oprysk w odpowiednich proporcjach - z jednej części wody utlenionej oraz czterech części chłodnej wody kranowej. Rośliny możemy zarówno podlewać jak i opryskiwać, bez obaw, że im to zaszkodzi. Dzięki temu, sadzonki otrzymują nie tylko tlen, ale również nadtlenek wodoru, który działa jako nawóz pozwalający uprawom dobrze rosnąć.
Nadtlenek wodoru przez długi czas był stosowany jako nawóz do nawadniania wszelkich sadzonek, jak w przypadku ogórków. Wynika to z faktu, że rośliny są dość często narażone na różne choroby, co negatywnie wpływa na ich wzrost i produktywność. Roztwór pomoże im zyskać siły i uodporni je na działanie szkodników i nie tylko.