Jak zrobić sok z wiśni? Potrzebujesz tylko dwóch składników, a zimą sobie podziękujesz

Sok z wiśni to chyba jedna z najpyszniejszych rzeczy, którą możemy zrobić z tego owocu. Przepis jest banalny, a zima nagle przestaje być straszna, kiedy otworzymy buteleczkę pysznego, czerwonego soku. Nie ma na co czekać, sok z wiśni sam się nie zrobi!
Zobacz wideo

Sok z wiśni to chyba najprostsza receptura na zachowanie smaków lata na dłużej. Przepis jest banalny i wcale nie potrzebujesz drylownicy. Jeśli masz dostęp do tych smacznych owoców, obowiązkowo musisz zrobić sok z wiśni.

Leczo z cukinii - przepis zaskoczy cię wyjątkowym smakiem.Wyjątkowe leczo z cukinii. Ciesz się smakiem letnich warzyw

Jak zrobić sok z wiśni?

Składniki:

  • 2 kg wiśni 
  • ok. 450 g cukru

Sok z wiśni - sposób wykonania

  1. Wiśnie umyj i oderwij ogonki.
  2. Wiśnie przełóż do garnka i zasyp je cukrem. Dokładnie wymieszaj i odstaw na ok. 3-4 godziny, by owoce puściły sok. 
  3. Gotuj owoce na niewielkim ogniu, aż zaczną się rozpadać. Następnie przecedź je i sprawdź, czy smak ci odpowiada. Możesz dodać więcej cukru lub dolać odrobinę wody, gdy uznasz, że sok jest zbyt słodki.
  4. Sok przelej do czystych słoików lub buteleczek i pasteryzuj przez ok. 20  minut.

Mistrzowskie pieczone ziemniakiPrzepis na mistrzowskie pieczone ziemniaki. Wypróbuj trik z bulionem, a nie zrobisz już innych

Chyba nie ma prostszego sposobu na domowy sok owocowy. Koniecznie wypróbuj ten przepis na sok z wiśni i ciesz się intensywnym smakiem letnich owoców.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: