Sposób na muszki owocówki. Przygotuj owocową pułapkę i rozpraw się z nimi raz na zawsze

Muszki owocówki potrafią naprawdę uprzykrzyć życie, zwłaszcza kiedy mamy w kuchniach owoce lub jesteśmy w trakcie robinia przetworów. Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób, aby się z nimi rozprawić. Pułapkę na muszki owocówki zrobisz z rzeczy, które zazwyczaj wyrzucasz do śmieci.
Zobacz wideo

Sposób na muszki owocówki, który działa i jest w pełni naturalny? Najlepszym rozwiązaniem będzie pułapka. Zrobisz ją w kilka minut i do jej zrobienia wykorzystasz obierki i skórki owoców. Jak zrobić pułapkę na muszki owocówki?

Sposób na muszki owocówki - owocowa pułapka 

Do wykonania takiej pułapki potrzebny będzie kubek lub inne naczynie, folia spożywcza, woda lub sok owocowy (możesz użyć także rozgazowanego piwa lub wina, świetnie sprawdzi się także ocet jabłkowy) oraz obierki jabłek bądź kawałki owoców, najlepiej wybierać takie, które zaczęły się już lekko psuć.

  1. Do kubka wlej płyn i dodaj obierki i kawałki owoców. 
  2. Kubek owiń folią spożywczą i za pomocą wykałaczki zrób kilka otworów, przez które muszki będą wpadać do środka. 
  3. Pułapkę postaw w miejscu, gdzie muszek jest najwięcej (obok koszyka z owocami lub przy zlewie).

Muszki zwabione atrakcyjnym dla siebie zapachem wpadną do środka naczynia, ale już nie zdołają się wydostać. Należy jednak pamiętać, że odpowiednia higiena i czystość w mieszkaniu sprawią, że muszki owocówki mniej chętnie będą się pojawiać. 

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.