Placki z cukinii, faszerowana cukinia, cukinia grillowana..można tak wymieniać i wymieniać i lista ciągle by się powiększała. Kabaczek jest bardzo uniwersalnym warzywem, które możemy różnorako wykorzystać. Jednak skupmy się na wykorzystaniu go w przetworach, które powiększą naszą spiżarnię na okres jesienno-zimowy.
Składniki:
Zalewa składniki:
Sposób przygotowania:
Cukinie umyj, poszatkuj, posól i zostaw na około 3 godziny. Cebulę obierz i pokrój w kostkę. Czosnek drobno posiekaj. Marchewkę zetrzyj na tarce o grubych oczkach. W międzyczasie nastaw zalewę. Odciśnij cukinię i dodaj do pozostałych składników. Wymieszaj z przestudzoną zalewą i napełnij słoiki. Dobrze zakręcone gotuj przez około 15 minut.
Składniki:
Składniki na zalewę:
Sposób przygotowania:
Buraczki oczyść i ugotuj ze skórką. Następnie obierz ze skórki i zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Podobnie zetrzyj cukinię, ważne jest, abyś jej nie obierał. Posól i odstaw. Cebulę pokrój w kostkę, posól i również odstaw. Paprykę pokrój na drobno. Odciśnij z wody cukinię i cebulę i wymieszaj z buraczkami i papryką. Przygotuj zalewę z wymienionych składników. Dodaj wymieszane warzywa i gotuj przez około 20 minut. Dopraw do smaku i przełóż do słoików. Szczelnie je zakręć i pasteryzuj przez około 10-15 minut.