Pokazała koszt owoców w Japonii. Cena jabłek szczególnie zaskoczyła Polaków. Jest taniej niż u nas?

Kaho jest Japonką mieszkającą od pewnego czasu w Polsce. Na swoim koncie na TikToku przedstawia często różnice pomiędzy Polską a Japonią. Ostatnio spełniła jedną z próśb internautów i pokazała ceny owoców w jej ojczyźnie. Obserwujący byli zaskoczeni.

Polacy coraz bardziej odczuwają rosnącą inflację. Obecnie ceny owoców są wyższe niż rok czy dwa lata temu. Taka sytuacja nie sprzyja miłośnikom świeżych warzyw i owoców oraz zdrowemu odżywianiu. Jeśli jednak dobijają was obecne ceny w polskich sklepach, Japonka Kaho, znana z TikToka, przychodzi z pocieszeniem.

Zobacz wideo Czym różnią się Japończycy od Europejczyków?

Ceny owoców w Japonii. Jest drożej niż w Polsce?

Kaho od pewnego czasu mieszka w Polsce, a na TikToku obserwuje ją blisko 23 tys. osób. W swoich filmach często pokazuje różnice pomiędzy Polską a Japonią. Gdy w jednym z nich wspomniała, że w Polsce podobają jej się ceny owoców, zaintrygowani stwierdzeniem obserwujący poprosili, aby pokazała ceny owoców w Japonii. Dziewczyna szybko spełniła prośbę internautów i nagrała porównanie, które wzbudziło wielkie zaskoczenie wśród odbiorców.

Japonka pokazała zdjęcia, które dzień wcześniej siostra przysłała jej z lokalnego sklepu, wiadomo więc, że są to realne ceny, które trzeba tam zapłacić za przyjemność, jaką są świeże owoce. Cena jednego jabłka to 280 yenów, w przeliczeniu na polskie złotówki jest to 9 złotych. Arbuz po przeliczeniu kosztuje 62 złote, melon 32 złote.

To są zdjęcia, które moja siostra zrobiła wczoraj w lokalnym supermarkecie! Owoce wyprodukowane w Japonii są droższe niż owoce z zagranicy

- odpowiedziała Kaho na pytanie o cenę lokalnych produktów.

Ceny owoców w Polsce i Japonii. Internauci są w szoku

Internauci po obejrzeniu filmiku zalali Kaho niedowierzającymi komentarzami, w których nie kryli zaskoczenia wysokością cen.

Za bardzo kocham owoce i warzywa, by tam zamieszkać!
Wolę sobie nie wyobrażać, ile trzeba wydać na jabłka na szarlotkę

- tak internauci komentowali filmik Kaho. 

1 jabłko za 9 zł? Świat oszalał

- napisał jeden z internautów. 

Oczywiście wśród komentarzy nie zabrakło porównań zarobków, które w Japonii są dużo wyższe w przeliczeniu na złotówki niż w Polsce. Jak podaje portal indeed.com, średnie wynagrodzenie w Japonii wynosi 308 444 JPY, czyli 10 704 zł.

Więcej o: