Pułapka na muszki owocówki. Domowe metody na uciążliwe owady. Wystarczy szklanka i jeden składnik

Pułapka na muszki owocówki to najlepszy sposób, aby pozbyć się tych niechcianych i natrętnych owadów. Ich największą ilość spotykamy w kuchni zwłaszcza jeśli znajdują się tam dojrzałe owoce i warzywa. Tym, co je przyciąga, są także słodkie napoje czy alkoholowe drinki.
Zobacz wideo Jak usunąć kleszcza?

Choć muszki owocówki nie stanowią zagrożenia dla zdrowia człowieka, to ich obecność potrafi być wyjątkowo uciążliwa i denerwująca. Zanim jednak sięgniemy po chemię przemysłową, warto wypróbować domowe sposoby na ich usunięcie. 

Pułapka na muszki owocówki, czyli prosty przepis na pozbycie się owadów

Kiedy zauważamy, że muszki pojawiły się na naszych owocach, bądź warzywach, może okazać się, że w którymś z nich rozpoczął się proces fermentacji. Najczęściej taka sytuacja dotyczy jabłek. Jeśli przypadkowo było obite z jednej strony, to w miejscu uszkodzenia pojawia się brązowa plama i zaczynają wypływać soki. To idealne miejsce dla owocówek. Niestety nawet jeśli wyrzucimy taki owoc, owady te nie znikną.

Przydatna zatem będzie domowa pułapka na muszki owocówki. Do jej przygotowania potrzebujemy szklanego naczynia oraz niewielkiej ilości octu jabłkowego. 

Do słoiczka, lub szklanki wlewamy ocet i zakrywamy szczelnie naczynie za pomocą folii spożywczej. Możemy dodatkowo użyć gumki recepturki, aby folia przylegała mocno do szklanych brzegów. Za pomocą ostrego noża delikatnie przebijamy wieko, tak aby muszki miały możliwość przedostania się do środka. Tak przygotowaną pułapkę na muszki owocówki pozostawiamy na kilka godzin. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Muszki owocówki, jak się pozbyć uciążliwych owadów?

Poza wspomnianą powyżej miksturą możemy także, zamiast octu włożyć do szklanego pojemnika kawałek dojrzałego owocu zanurzonego w niewielkiej ilości wody. W ten sposób także zbawimy te owady. 

Kolejną metodą są lepy na owocówki. Ta forma pułapki pozwala unicestwić dużą ilość owadów bez naszego wkładu. Tego typu produkt możemy kupić w dowolnym sklepie ogrodniczym, co więcej dostępne są różne wzory i kolory, przez co nie oszpecimy naszej przestrzeni, brzydkim lepcem. 

Skutecznym sposobem na muszki owocówki jest także zapalenie świec zapachowych. Jednak aby ich działanie było skuteczne, należy używać produktów o aromacie lawendy lub mentolu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.