Odkamienianie czajnika domowymi sposobami. Wypróbuj te triki, a pójdzie szybko i skutecznie

Odkamienianie czajnika domowymi sposobami jest możliwe i wcale nie potrzebujesz do tego chemicznych środków. Jak skutecznie odkamienić czajnik? Podpowiadamy.

Jak usunąć kamień z czajnika? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Okazuje się, że domowych sposobów na walkę z kamieniem jest sporo. Który z nich jest najskuteczniejszy?

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Odkamienianie czajnika domowymi sposobami. Przygotuj kwasek cytrynowy i ocet

Najpopularniejszym domowym sposobem na walkę z kamieniem w czajniku jest użycie kwasku cytrynowego. Wystarczy wsypać do środka czajnika 3-4 łyżeczki proszku, zalać go wodą, a następnie doprowadzić roztwór do wrzenia. Po 15 minutach od zagotowania można wylać wodę wraz z rozpuszczonym kamieniem, który odpadł od ścianek. Jeśli mamy do czynienia z bardziej uciążliwym kamieniem, możemy powtórzyć tę czynność jeszcze raz.

Jak przechowywac kawę?Trzymasz kawę w pojemniku? Robisz źle. Przechowuj ją tak, by zachowa aromat

Roztwór octu również idealnie sprawdzi się w pozbyciu się kamienia z czajnika. Należy dodać go do wody w proporcjach 1:1, a następnie zagotować i po kilkunastu minutach wylać z czajnika. Można również pominąć etap gotowania wody, a roztwór pozostawić w czajniku na co najmniej 30 minut, po czym wylać. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z tym, że duszący zapach octu rozejdzie się po całej kuchni. Warto pamiętać, by zagotować świeżą wodę w czajniku kilka razy, aby pozbyć się zapachu i smaku.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

muszki owocówkiPułapka na muszki owocówki. Domowe metody na pozbycie się uciążliwych owadów

Obierki z ziemniaków na kamień w czajniku. Brzmi dziwnie, ale działa

Niezbyt popularną, ale równie skuteczną metodą jest wykorzystanie obierków po ziemniakach. Należy wrzucić je do czajnika, a następnie zalać wodą i zagotować. Po wyjęciu obierków należy zagotować jeszcze raz czystą wodę. To tyle - można cieszyć się czystym, pozbawionym kamienia czajnikiem!

Więcej o: