Oprysk na mszyce - domowe sposoby na walkę ze szkodnikami w ogrodzie. Wystarczy, że masz pod ręką cebulę

Oprysk na mszyce to skuteczny, domowy sposób na pozbycie się niechcianych gości w ogrodzie. Choć najczęściej spotykamy je na różanych gałązkach czy pąkach kwiatów, to jednak zdarza się, że dużą ich liczbę znajdujemy także na niektórych warzywach. Jak się pozbyć mszyc bez szkody dla swoich plonów? Podpowiadamy.
Zobacz wideo Jak usunąć kleszcza?

Mszyce są bardzo uciążliwymi szkodnikami i namnażają się w zastraszającym tempie. Warto także zwrócić uwagę, czy po naszych plonach, tudzież kwiatach, nie spacerują mrówki. To właśnie im zależy na obecności mszyc. Często przenoszą larwy na konkretne rośliny tylko po to, by później móc korzystać ze słodkiej spadzi wytwarzanej przez te owady.

Oprysk z drożdży na pomidory, sprawdzony sposób na zarazę ziemniaczanąOprysk z drożdży na pomidory, domowy sposób na zarazę ziemniaczaną

Oprysk na mszyce - domowe sposoby na pozbycie się szkodników w ogrodzie

Jeśli chcemy usunąć mszyce z naszych roślin bez stosowania chemii gospodarczej, możemy przygotować domowy oprysk. Dzięki temu w bezpieczny i tani sposób pozbędziemy się problemu bez szkody dla naszych warzyw czy kwiatów. Jego receptura jest prosta i szybka w wykonaniu.

Składniki:

  • 5 średnich cebul,
  • 10 litrów wody.

Takie proporcje pozwolą na przygotowanie większej ilości oprysku na mszyce, dzięki czemu będziemy mogli za jednym razem skropić wiele roślin w naszym ogrodzie.

Sposób przygotowania:

  1. Cebulę obieramy i kroimy na ćwiartki. Zalewamy wodą.
  2. Gotujemy przez około 20 minut.
  3. Wywar przecedzamy przez sito i pozostawiamy do ostygnięcia.
  4. Schłodzony roztwór przelewamy do spryskiwacza.

Tak wykonanym opryskiem na mszyce skrapiamy rośliny. Zabieg możemy powtórzyć co kilka dni.

muszki owocówkiPułapka na muszki owocówki. Domowe metody na pozbycie się uciążliwych owadów

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Domowe sposoby na mszyce, czyli oprysk z czosnku

Kolejnym naturalnym sposobem walki z mszycami jest sporządzenie roztworu z czosnku. Zapach tej rośliny działa odstraszająco, dzięki czemu w bezpieczny sposób pozbywamy się mszyc z naszego ogrodu. Sposób przygotowania oprysku jest bardzo podobny do poprzedniego. Poniżej podajemy dokładny przepis.

Składniki:

  • 5 główek czosnku,
  • 10 litrów wody.

Sposób przygotowania:

Czosnek zalewamy wodą, bez konieczności jego obierania, i odstawiamy w ustronne, ciepłe miejsce na 12  godzin. Po tym czasie odcedzamy roztwór i rozcieńczamy z wodą. Wlewamy do spryskiwacza. Tak przyrządzonym opryskiem na mszyce skrapiamy kwiaty, warzywa lub owoce co kilka dni.

Więcej o: