Oprysk z wody utlenionej na ogórki. Domowy sposób na pozbycie się szkodników. I nie tylko

Oprysk z wody utlenionej na ogórki to idealny sposób na to, by pozbyć się niechcianych szkodników. Ale nie tylko! Dzięki niemu rozprawimy się również z chorobami. Jak go przygotować? Podpowiadamy.

Ogórki to warzywa, które są chętnie przez nas uprawiane - zarówno na działkach, w szklarniach, przydomowych ogródkach, jak i w doniczkach na balkonie. Zdarza się jednak, że musimy nieco im pomóc, by wydały fantastyczne plony.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Oprysk z wody utlenionej na ogórki. Naturalny i bezpieczny sposób

Woda utleniona stosowana jest w ogrodnictwie od dawna, choć niewielu z nas o tym wie. Nadtlenek wodoru, czyli woda utleniona jest bezbarwną cieczą o metalicznym smaku i właściwościach utleniających. I choć stosowany jest głównie w medycynie, to doskonale sprawdza się również w ogrodnictwie. Jeśli mamy problem z ogórkami, warto wypróbować ten oprysk.

Więcej przydatnych informacji o uprawie roślin znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzięki wodzie utlenionej możemy pozbyć się chorób z ogórków, ale i szkodników. Często stosowana jest również jako nawóz, którym można podlać korzenie.

Oprysk z wody utlenionej na szkodniki. Jak go przygotować?

Oprysk z wody utlenionej na szkodniki to doskonały sposób na pozbycie się niechcianych gości. Dzięki niemu pozbędziemy się np. larw uciążliwej muszki ziemiórki. Jak przygotować oprysk? Wystarczy przygotować roztwór z jednej części wody utlenionej oraz czterech części chłodnej wody kranowej.

Tak przygotowanym roztworem możemy podlewać, ale i opryskiwać rośliny bez żadnych obaw. Co więcej, dzięki takiemu zastosowaniu sadzonki otrzymują nie tylko tlen, ale również nadtlenek wodoru, który działa jako nawóz pozwalający uprawom dobrze rosnąć i wzmocni ich odporność.

Więcej o: