Sposoby na muszki owocówki. Dzięki nim rozprawisz się z niechcianymi lokatorami

Zostawiasz owoce na blacie i nagle pojawiają się zwabione zapachem owady. Jak najszybciej chcesz poznać sposób na muszki owocówki, który będzie niezawodny i pomoże ci pozbyć się problemu. Możesz wybrać środki chemiczne, ale często nie jest to konieczne. Wystarczy kilka produktów, które masz w swojej kuchni.

Muszki owocówki dają się nam we znaki szczególnie latem. Pojawiają się, gdy zostawimy trochę soku w szklance i zapomnimy jej umyć. Wabi je zapach owoców i słodkiego dżemu. Pierwszego dnia wszystko jest w porządku, potem zauważasz chmarę muszek nad jabłkami lub bananami. A z dnia na dzień jest ich coraz więcej, bo rozmnażają się w zawrotnym tempie. Myślisz nad tym, jak się ich pozbyć. Jaki więc jest skuteczny sposób na muszki owocówki? W walce z insektami pomogą ci łatwo dostępne produkty, które znajdziesz w każdym sklepie spożywczym.

Zobacz wideo Wakacyjna pierwsza pomoc, czyli jak przykleić plaster, złagodzić oparzenia i ukąszenia owadów

Więcej skutecznych sposobów na insekty znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Oprysk z drożdży na mszyce (zdj. ilustracyjne)Oprysk na mszyce - domowe sposoby. Wystarczy, że masz pod ręką cebulę

Sposób na muszki owocówki. Zapach przyciągnie je do pułapki

Jednym ze skuteczniejszych sposobów są owocowe pułapki. Pokrojone owoce włóż do miski i zakryj je folią spożywczą. Nakłuj ją w kilku miejscach wykałaczką. Dzięki temu muszki owocówki wlecą do środka i nie będą w stanie wylecieć. 

W walce z insektami pomogą też ocet jabłkowy i płyn do mycia naczyń. Wymieszaj oba składniki w słoiku i postaw go na blacie lub parapecie. Po kilku godzinach zobaczysz utopione w roztworze muszki. Płyn od razu wylej do toalety i spłucz. 

Świece zapachowe skutecznie odstraszają komary. Czy wiecie jednak, że dzięki nim można pozbyć się muszek owocówek? Zapal te o zapachu lawendy lub mięty i ciesz się zasłużonym spokojem.

Sposoby na muszki owocówki. Porządek w kuchni to podstawa

Stare porzekadło mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli nie chcemy, by meszki panoszyły się w naszej kuchni, powinniśmy zadbać o porządek. Przede wszystkim:

  • regularnie myj naczynia i czyść zlew,
  • wyrzucaj śmieci,
  • zakrywaj śmietnik,
  • nie trzymaj owoców i warzyw na blacie (lepiej kupić specjalną miskę z pokrywką), 
  • załóż siatki na okna,
  • wyrzuć resztki żywności,
  • trzymaj kompostownik jak najdalej od domu. 

Jak przechowywac kawę?Trzymasz kawę w pojemniku? Robisz źle. Przechowuj ją tak, by zachowa aromat

Więcej o: