Sposoby na muszki owocówki. Dzięki nim rozprawisz się z niechcianymi lokatorami

Zostawiasz owoce na blacie i nagle pojawiają się zwabione zapachem owady. Jak najszybciej chcesz poznać sposób na muszki owocówki, który będzie niezawodny i pomoże ci pozbyć się problemu. Możesz wybrać środki chemiczne, ale często nie jest to konieczne. Wystarczy kilka produktów, które masz w swojej kuchni.

Muszki owocówki dają się nam we znaki szczególnie latem. Pojawiają się, gdy zostawimy trochę soku w szklance i zapomnimy jej umyć. Wabi je zapach owoców i słodkiego dżemu. Pierwszego dnia wszystko jest w porządku, potem zauważasz chmarę muszek nad jabłkami lub bananami. A z dnia na dzień jest ich coraz więcej, bo rozmnażają się w zawrotnym tempie. Myślisz nad tym, jak się ich pozbyć. Jaki więc jest skuteczny sposób na muszki owocówki? W walce z insektami pomogą ci łatwo dostępne produkty, które znajdziesz w każdym sklepie spożywczym.

Zobacz wideo Wakacyjna pierwsza pomoc, czyli jak przykleić plaster, złagodzić oparzenia i ukąszenia owadów

Więcej skutecznych sposobów na insekty znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Sposób na muszki owocówki. Zapach przyciągnie je do pułapki

Jednym ze skuteczniejszych sposobów są owocowe pułapki. Pokrojone owoce włóż do miski i zakryj je folią spożywczą. Nakłuj ją w kilku miejscach wykałaczką. Dzięki temu muszki owocówki wlecą do środka i nie będą w stanie wylecieć. 

W walce z insektami pomogą też ocet jabłkowy i płyn do mycia naczyń. Wymieszaj oba składniki w słoiku i postaw go na blacie lub parapecie. Po kilku godzinach zobaczysz utopione w roztworze muszki. Płyn od razu wylej do toalety i spłucz. 

Świece zapachowe skutecznie odstraszają komary. Czy wiecie jednak, że dzięki nim można pozbyć się muszek owocówek? Zapal te o zapachu lawendy lub mięty i ciesz się zasłużonym spokojem.

Sposoby na muszki owocówki. Porządek w kuchni to podstawa

Stare porzekadło mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli nie chcemy, by meszki panoszyły się w naszej kuchni, powinniśmy zadbać o porządek. Przede wszystkim:

  • regularnie myj naczynia i czyść zlew,
  • wyrzucaj śmieci,
  • zakrywaj śmietnik,
  • nie trzymaj owoców i warzyw na blacie (lepiej kupić specjalną miskę z pokrywką), 
  • załóż siatki na okna,
  • wyrzuć resztki żywności,
  • trzymaj kompostownik jak najdalej od domu. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.