Czym pryskać pomidory? Babciny "odgrzybiacz" za grosze, czyni cuda w ogrodzie. Wystarczą trzy produkty

Wśród najchętniej uprawianych roślin są pomidory, które nie tylko pięknie prezentują się w ogrodzie, ale i pysznie smakują. Hodowla nie jest trudna, jednak odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa. Czym pryskać pomidory? Babciny "odgrzybiacz" za grosze zwalczy choroby i pasożyty oraz gwarantuje owocne plony.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomidory to chętnie uprawiane rośliny zarówno w ogródkach, szklarniach jak i na balkonach. Ekologiczny owoc to bazowy składnik wielu potraw i przekąsek, a także baza wielu przetworów. Aby plony były owoce, a kuchenne przepisy wychodziły idealnie, warto zastosować opryski i babcine metod, które działają cuda. 

Babcine opryski na pomidory - gwarancja owocnych plonów

Uprawa pomidorów jest bardzo łatwa, jednak kluczowe jest przestrzeganie pewnych zasad pielęgnacji. Jedną z metod, która skutecznie zwalcza szkodniki i choroby roślin, są babcine opryski, przygotowane z kuchennych, naturalnych produktów. Opryskiwanie plonów pomidorów pozwolą nam zminimalizować ryzyko rozwinięcia się w roślinie chorób grzybowych, które z kolei mogą doprowadzić do całkowitego zniszczenia upraw. Dzięki nim skutecznie zabezpieczymy uprawy przed zarazą ziemniaczaną, która jest prawdziwą zmorą rolników i ogrodników. 

Zamiast korzystać z chemicznych środków, warto sięgnąć po te ekologiczne i bezpieczne. Drożdże to jeden ze skuteczniejszych sposobów w walce z chorobami grzybiczymi. Oprysk z drożdży pozwoli na pozbycie się szkodliwych mikroorganizmów, które mogą zniszczyć uprawę pomidorów. Aby go przygotować, wystarczy jedną kostkę drożdży rozpuścić w 1/2 litra mleka trzyprocentowego, a następnie całość przelać do naczynia wypełnionego trzema litrami wody. Dodatek szarego mydła sprawi, że roztwór lepiej osiądzie na liściach, co przyniesie większą korzyść dla roślin. 

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Oprysk na pomidory. Babciny "odgrzybiacz" za grosze

Innym skuteczny środkiem chroniącym pomidory przed chorobami okaże się także, oprysk z czosnku. Wykazuje działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, a w dodatku z uwagi na silną i charakterystyczną woń odstrasza mszyce i gąsienice motyli. Aby go przygotować, wystarczy 200 g czosnku zatrzeć lub przecisnąć przez praskę i dodać do wody. Po 24 godzinach wodę z czosnkiem gotujemy przez 20 minut, a następnie przestudzony wywar przecedzamy przez sitko. Całość przelewamy do butelki z funkcją spryskiwania. Stosujemy raz w tygodniu, a efekt będzie zadowalający. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.