To kolejna rzecz, której używasz źle! Na pozór banalna obieraczka do warzyw działa inaczej niż sądzisz

Kuchenne czynności nie zawsze okazują się tak łatwe i oczywiste jak mogłoby się to nam wydawać. Niepozorne obieranie warzyw i owoców może okazać się niepoprawne. Jak się okazuje, wiele osób obieraczki używa w niewłaściwy sposób - wyjaśnia to krótkie wideo zamieszczone na TikToku.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jedną z podstawowych czynności kuchennych jest oczywiście obieranie warzyw i owoców. To najłatwiejsze zadanie, jak się okazuje, może być jeszcze prostsze. Wszystko za sprawą odpowiedniego użytkowania obieraczki. Brzmi zabawnie, ale działa cuda i przyśpiesza pracę!

Obieranie warzyw - kolejna rzeczy, którą robimy źle

Warzywa i owoce to jeden z podstawowych i bazowych składników wielu posiłków. Często ich przygotowanie zaczynamy od dokładnego oczyszczenia oraz obrania ze skórki. Pomocna w tej czynności obieraczka ma przyśpieszyć ten proces. Jak się jednak okazuje wiele osób, przez lata źle się za to zabierało, bowiem proces obierania może być znacznie szybszy i wydajniejszy niż dotychczas. 

Tiktokerka Claire Banayad, udostępniła wideo, w którym pokazuje odkrycie, którego dokonała, przygotowując posiłek. Zszokowana pokazała nowy sposób na usuwanie skórki z warzyw i owoców. Wystarczy mała zmiana, by nasza praca była bardziej wydajna i szybsza. Zamiast działać, przesuwając narzędzie z góry na dół, w tym samym kierunku, obieraczką należy manewrować w dwie strony. Płynne ruchy bez odrywania obieraczki od produktu pozwolą w ekspresowym tempie pozbawić je skórki. 

Zobacz wideo Jak przedłużyć świeżość owoców i warzyw?

Jak używać obieraczki do warzyw? Zmiana nawyków przyśpieszy kuchenne czynności

Kobieta przyznaje z uśmiechem na twarzy, że dopiero po 30 latach wpadła na ten genialny pomysł, dzięki czemu gotowanie i przygotowywanie posiłków, zajmuje teraz znacznie mniej czasu, a płynne obieranie jest satysfakcjonujące!

Rewolucyjny film zyskał ogromną popularność w internecie - wideo zebrało niemal sześć milionów wyświetleń, 410 000 polubień i setki komentarzy. Zdania na temat przełomowej metody są bardzo podzielone. Wiele osób twierdzi, że tego typu metoda wcale nie przyśpiesza pracy i dodatkowo generuje większy bałagan oraz sprzyja marnowaniu produktu. Z kolei pozostała część internautów twierdzi, że dany sposób jest genialny i zmienia monotonną czynność w ekspresowe przygotowanie do dalszego gotowania. 

Jak widać, prostego z pozoru narzędzia przez lata używaliśmy niewłaściwie. Wiedząc, że obieraczka działa w dwie strony, możemy usprawnić prace w kuchni i przygotować wiele doskonałych dań. Warto jednak podkreślić, że wiele zależy od samego narzędzia. Jedynie ostre, dwustronne ostrze zagwarantuje błyskawiczny efekt. Metoda nie sprawdzi się także przy obieraniu nierównych powierzchni np. w przypadku ziemniaków czy jabłek. 

Internauci potwierdzają, że ta metoda działa! Czas więc wypróbować ją we własnej kuchni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.