Obieranie sałaty nigdy nie było tak łatwe. Prosty trik, o którym mało kto wie. "Wszystko w życiu robię źle"

TikTok to prawdziwa skarbnica kuchennych trików oraz sposobów, które ułatwiają nam gotowanie i przygotowywanie potraw. Jak się okazuje wiele prostych i z pozoru oczywistych czynności można znacznie ulepszyć. Wideo ukazujące obieranie sałaty wywołało zachwyt wśród ponad 933 tys. internautów.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Często okazuje się, że codzienne czynności można jeszcze uprościć. Idealnym dowodem na to są zamieszczane w sieci filmiki instruktażowe oraz przydatne triki. Platforma TikTok jest jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie znajdziemy miliony tego typu treści. 

Prosty trik na obieranie sałaty, o którym mało kto wie

Sałata lodowa to jedno z częściej goszczących warzyw w kuchni zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Krycha, chrupiąca i smaczna - to zaledwie kilka plusów tego produktu, który chętnie dodajemy do sałatek czy kanapek. Zielony dodatek wymaga przed podaniem odpowiedniego przygotowania. Poza dokładnym umyciem i wysuszeniem, liści, warto usunąć także głąb, który utrudnia nam krojenie czy odrywanie pojedynczych zielonych płatów warzywa.

Jest na to jednak sprawdzony sposób, który został przedstawiony w jednym z wiralowych filmików na TikToku. Niepozorna czynność znacznie ułatwi i usprawni przygotowania do gotowani. Wystarczy kilka prostych ruchów i gotowe! Wideo jest prawdziwym hitem, a obejrzało je już ponad 933 tys. użytkowników.

Zobacz wideo Sałatka nicejska ze stekiem z tuńczyka

Obierz sałatę ekspresowo z tym prostym trikiem

Aby usunąć głąb z sałaty, wystarcz kilka szybkich ruchów. Ta metoda sprawi, że gotowanie będzie znacznie przyjemniejsze i szybsze. Ponadto trik daje dużą satysfakcję, pozwala zmniejszyć bałagan oraz marnowanie produktu. Uderz sałatą od strony głąba kilka razy w twardą powierzchnię (np. blat, deskę do krojenia). Zdrętwiała część warzywa swobodnie odpadnie, wystarczy ją wyciągnąć i wyrzucić do kosza. To bardzo łatwe i szybkie! Po wykonaniu kilku ruchów możemy przejść do krojenia sałaty lub odrywania jej liści i przygotowywania smacznego posiłku. 

Jak się okazuje, nie jest to trik powszechnie znany! Wielu internautów przyznało, że poznało go dopiero po obejrzeniu filmiku na TikToku.

Przez TikToka dowiaduję się, że wszystko w życiu robię źle.
Cóż, to oznacza, że potrzebujemy instrukcji do KAŻDEGO warzywa i owocu.
Najlepszy trik na sałatkę, jaki widziałem w życiu

- komentują obserwujący. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA