Cena masła odstrasza? Własne zrobisz w kilka minut i za grosze. Ten patent to hit Tik Toka

Ceny masła poszybowały w górę, co wprowadza w niemałą złość fanów ciast, kanapek i fasolki z bułką tartą. Nie każdy jednak wie, że wykonanie masła jest banalnie proste i tanie. Pewna załamana cenami masła tiktokerka podzieliła się rewelacyjnym patentem na domowe masło. Mało kto pamięta, że właśnie tak robiło się je przed laty.
Zobacz wideo

Wykonanie masła w domowym zaciszu to wbrew pozorom jedna z najprostszych czynności, która zupełnie odmieni sposób prowadzenia gospodarstwa domowego. Bo po co kupować megadrogie masło, skoro można kupić dużo tańszą śmietankę?

Tiktokerka tworząca pod pseudonimem "sassbakes" stworzyła filmik, który momentalnie stał się hitem. Pokazała, jak w prosty sposób zrobić masło, by więcej nie przepłacać za ten produkt w markecie. Do jego zrobienia użyła śmietanki kremówki i szejkera. Cały trik polega na tym, żeby porządnie wytrząść śmietanę - wówczas masło samo się zrobi.

Żeby zrobić masło, musisz kupić śmietankę kremówkę i to w zasadzie wszystko. Możesz pójść w ślady tiktokerki i użyć do tego celu szejkera, możesz też obić masło za pomocą miksera lub blendera.

  1. Kremówkę wlej do pojemnika i potrząsaj nim tak długo, aż na dni utworzą się grudki tłuszczu, a wokół nich zbierze się płyn.
  2. Zbierz grudki i przełóż je do miski. Płyn, którym jest maślanka, odlej i zachowaj - zrobisz z niej pyszne pankejki.
  3. Grudki tłuszczu uformuj w dłoniach w zbitą bryłkę i zalej ją zimną wodą. Dokładnie opłucz masło z pozostałości po maślance. Już możesz smarować kanapki pysznym domowym masłem.

Wskazówka: Przed rozpoczęciem ubijania możesz dodać do śmietanki szczyptę soli - dzięki temu tłuszcz szybciej oddzieli się od maślanki.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.