Oprysk z sody na ogórki i pomidory to skuteczna ochrona przed chorobami. Dzięki niemu plony będą owocne

Oprysk z sody na ogórki i pomidory chroni rośliny przed szkodnikami i często występującymi chorobami. Mało tego, tak przygotowany roztwór sprawi, że warzywa będą smaczne, a plony bardzo owocne.

Wykorzystywanie domowych metod w dbaniu o ogród to świetna alternatywa dla chemicznych środków. Specyfiki, które często wykorzystujemy w kuchni są bezpieczniejsze i czasem nawet bardziej skuteczne. Przykładem może być niezastąpiony ocet lub proszek do pieczenia. Możemy skorzystać też z dobrodziejstw jeszcze jednego niezawodnego produktu - sody oczyszczonej.

Zobacz wideo Sposób na ogórki małosolne z torebki foliowej

Więcej ciekawych porad ogrodniczych znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

ciasto z jagodami Zrobisz to, a wyjdzie zakalec. 6 błędów, które popełniasz

Oprysk z sody na ogórki i pomidory poradzi sobie ze szkodnikami oraz chorobami

Sodę oczyszczoną kupimy w każdym sklepie spożywczym. Jest tania, więc często ją stosujemy. Sprawdza się nie tylko w kuchni, ale i w ogrodnictwie. Radzi sobie z chorobami roślin i szkodnikami, które je atakują, rozprawia się też z mrówkami oraz ogranicza rozprzestrzenianie się chwastów. Mało tego, pozytywnie wpływa na jakość plonów - są większe i smaczniejsze. 

Jak przygotować skuteczny oprysk z sody na ogórki i pomidory, który pomoże w walce z insektami? Jest to bardzo proste! Dwa litry ciepłej wody wymieszaj z łyżeczką sody oczyszczonej. Jeśli chcesz, by efekt był jeszcze lepszy, dodaj odrobinę płynu do naczyń lub łyżeczkę oleju. Miksturę przelej do spryskiwacza, zamknij go szczelnie i potrząśnij. Po chwili już możesz używać specyfiku. Zabieg powtarzaj przez trzy dni.

Oprysk zapobiega także chorobom grzybiczym. Jego przygotowanie jest podobne, ale różni się jednym składnikiem. Dwa litry wody i łyżeczkę sody oczyszczonej połącz z pięcioma mililitrami szarego mydła. Będzie gotowy od razu po zamieszaniu. Rośliny pryskaj co 3-4 dni.   

Sprawdzony sposób na muszki owocówki Sprawdzony sposób na muszki owocówki - pozbądź się ich na dobre

Więcej o: