Jak sparzyć kapustę na gołąbki? Zapomnij o gotowaniu w wodzie. Jest lepszy sposób

Jak sparzyć kapustę na gołąbki? To pytanie zadaje sobie wielu osób, które przymierzają się do robienia gołąbków. Jest bardzo zasadne, ponieważ źle sparzona kapusta może popsuć całe danie. Jeżeli będzie twarda, to nikt nie będzie miał przyjemności z jedzenia. Można ją sparzyć tradycyjną metodą, a można też wypróbować szybki trik bez użycia wody.

Jak sparzyć kapustę na gołąbki? Jest kilka sposobów

Najczęściej kapustę na gołąbki parzy się tradycyjną metodą. Odcina się głąb, czyli jej najtwardszą część, wkłada do garnka z wrzątkiem i gotuje przez kilka minut. Następnie wyjmuje się kapustę i odrywa liście. To prawdopodobnie najpopularniejszy sposób, który nie jest zły, ale grozi poparzeniem - zarówno podczas wkładania kapusty do garnka, jak i podczas wyjmowania jej.

Można więc wypróbować inny skuteczny patent. Będzie wam do tego potrzebna mikrofalówka. Podobnie jak przy tradycyjnej metodzie, tak i tutaj odcinamy głąb kapusty. Następnie wkładamy warzywo do mikrofalówki, ustawiamy wysoką moc i grzejemy przez około pięć-sześć minut.

Gołąbki - przepis tradycyjnyGołąbki - przepis tradycyjny. Jak zrobić farsz do gołąbków? Wyjaśniamy

Pamiętajcie, by przy wyjmowaniu kapusty z urządzenia zachować ostrożność. Zaczekajcie, aż warzywo trochę przestygnie i wtedy zacznijcie odrywać liście. Powinny odchodzić bez problemu, praktycznie same.

Zobacz wideo Trzy przepisy na orzeźwiające lemoniady. Najlepszy moment, by je zrobić

Jak sparzyć kapustę na gołąbki? Weź widelec

Istnieje też jeszcze jeden sposób sparzenia kapusty z użyciem wrzątku. Można także odciąć samą końcówkę kapusty, liście od spodu ponacinać, nie usuwając głąba, po czym mocno wbić weń widelec. Następnie zanurzamy kapustę we wrzątku i obracamy za pomocą widelca. 

Po chwili zewnętrzne liście się poluzują i będzie można oderwać je za pomocą szczypiec i odłożyć do ostudzenia. Tak samo postępujemy do momentu, aż pozyskamy wystarczającą liczbę liści.

Teraz, kiedy wiecie już, jak sparzyć kapustę na gołąbki, nie pozostaje nic innego, jak zabrać się za gotowanie. Jak je zrobić? Zajrzyjcie do jednego z naszych tekstów, w którym dzielimy się z wami dwoma przepisami na tę potrawę:

GołąbkiGołąbki - klasyk na stole. Jak je zrobić? Mamy dwa przepisy

Więcej o: